У Києві на початку червня під час повітряної тривоги люди не змогли потрапити до бомбосховища. Внаслідок чого загинули дві жінки та одна дитина. Подія сколихнула українське суспільство, і розпочались масові перевірки укриттів.
Зокрема, вони проходять у Дніпрі та області. Команда Інформатора вирішила дізнатись у дніпрян чи знають вони де знаходяться найближчі укриття та чи користуються ними під час повітряних тривог.
Відповіді ми почули дуже різні. Ми дізнались, що дніпряни в основному знають, де знаходяться укриття, але з різних причин залишають вдома. Проте зізнаються, що завжди дотримуються правила “Двох стін”.
“У нас немає укриттів ні в будинку, ні поруч. Тому ми не ходимо. Сидимо в коридорі”, - розповіла дніпрянка.
Багато місцевих мешканців говорять, що не йдуть до укриттів, бо вони знаходяться далеко. І дорога до них може бути небезпечною.
“Від політехніки до центру дуже далеко. Поки туди дійдеш, все може трапитись. Тому я не йду до укриття”, - сказав дніпрянин.
Переважна більшість жінок з дітьми, з якими ми поспілкувались, завжди мають на готові спеціальні пакунки, у яких є вода та перекус для дитини. Матусі разом з дітьми все ж таки йдуть до укриття під час повітряної тривоги.
“У нас паркінг у домі є і поруч укриття. У нас все добре”, - поділилась дніпрянка.
Молоді люди розповіли, що бачили у місті достатньо укриттів, де можна сховатись. У час, коли відчувають небезпеку, то знаходяться в укриттях.
“Коли в інтернеті пишуть, що щось летить, тоді можна і сховатись. Знаю, де знаходяться. Зараз всюди поставили, на кожній зупинці”, - повідомив чоловік.
Однак, почули ми і про те, що не дивлячись на ситуацію у Києві, у нашому місті деякі укриття все одно замикаються.
“Я зазвичай мешкаю на першому поверсі. коли пишуть про значні погрози я спускаюсь до укриття. Сусіди відкривають його. Ключі є в однієї людини”, - розповів дніпрянин.
Зазначимо, що наразі в регіоні налічується понад 3 тисячі захисних споруд різного типу. Всі вони мають бути загальнодоступними. Створена спеціальна інтерактивна мапа, за допомогою якої можна дізнатись їх адреси. Якщо ви побачили, що стан укриттів незадовільний, повідомляйте про це на гарячу лінію ОВА за телефоном — 0-800-505-600.
Команда Інформатора радить усім мешканцям області дбати про свою безпеку та безпеку близьких, та перебувати в укриттях під час повітряної тривоги.
Нагадаємо, що у ДніпроОВА анонсували перевірки укриттів у Дніпропетровській області. Писали ми й про те, де у Дніпрі можна убезпечити себе під час повітряної тривоги. Також читайте, що дніпровський художній музей поновив роботу з облаштованим укриттям.