Залишити собі VS повернути: що робити зі знайденими чужими речами

Залишити собі VS повернути: що робити зі знайденими чужими речами
Що робити, якщо ви знайшли загублену річ

Чимало людей гублять свої речі у громадському транспорті, залишають у ТЦ або під час прогулянки у парку. Деякі громадяни, які знаходять їх, відносять адміністраторам або ж просять написати про знахідку у соціальних мережах. Згідно зі статтею 338 Цивільного кодексу України, людина зобов'язана заявити про знайдену річ у Національну поліцію або органи місцевого самоврядування.

Про це йдеться у публікації Департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради. Окрім того:

  • ви маєте право зберігати знайдену річ у себе, або віднести до Національної поліції, або органи місцевого самоврядування. 
  • ви відповідаєте за втрату знайденої речі, знищення або її пошкодження;
  • ви можете стати власником знайденої речі або територіальна громада;
  • ви можете вимагати власника відшкодувати необхідні витратити, пов’язані зі знахідкою (зберігання, розшук власника, продаж речі тощо), а також винагороду в розмірі до 20% вартості речі.

“До територіальної громади право власності на знахідку переходить у разі подання особою, яка її знайшла, письмової заяви про відмову від набуття права власності на знахідку до органу місцевого самоврядування (стаття 338 Цивільного кодексу України)”, — йдеться у повідомленні. 

Зверніть увагу! Ви можете стати власником знахідки через 6 місяців з моменту повідомлення про неї правоохоронцям. Такий варіант можливий за умови: 

  • власника знахідки не вдалося встановити;
  • власник не заявив про своє право на річ.

Нагадаємо, що в Україні заборонили пересилати поштою деякі продукти й товари. Писали ми й про те, що в Україні пропонують запровадити тотальний відеонагляд за людьми. Також читайте, коли і де в Україні не можна галасувати.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube