RU

Замовив “мухомори” через Інтернет: у Дніпропетровській області у реанімацію потрапив 11-річний хлопчик

Читать на русском

Читать на русском
Замовив “мухомори” через Інтернет: у Дніпропетровській області у реанімацію потрапив 11-річний хлопчик
Зараз хлопчик знаходиться на лікуванні

У Дніпропетровській області до реанімаційного відділення у стані середньої тяжкості доставили 11-річного хлопчика. Виявилось, він самостійно замовив гриби “мухомори” через інтернет-мережу та їв їх у сушеному меленому вигляді. Через годину у нього почались галюцинації, сухість у роті, блювота та запаморочення. 

Батьки звернулись по медичну допомогу через три години після появи перших симптомів. Зараз хлопчик знаходиться на лікуванні. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області. 

На жаль, такі випадки непоодинокі. Серед тих, хто отруївся, - 61-річна жінка та 67-річний чоловік. Одна їла зібрані у лісосмузі “лисички” чи “говорушки”. Інший — відварені після заморожування гливи, які збирав власноруч ще у жовтні 2022 року. 

Загалом, за 2022 рік у регіоні було зареєстровано 10 випадків отруєння дикорослими грибами. Тоді постраждало 12 людей, зокрема отруїлись 3 дитини. На жаль, 8-річна дитина померла. Усі вони вживали в їжу дикорослі гриби, зібрані власноруч, у вареному, смаженому та/або консервованому вигляді. У 2021 році — 4 таких випадки. Отруїлись 4 людини. На жаль, 9-річна дитина померла. 

Фахівці радять взагалі відмовитись від вживання дикорослих грибів. Краще надати перевагу штучно вирощеним печерицям чи гливам, купуючи їх у стаціонарних торговельних мережах. 

“Не купуйте гриби на стихійних ринках, з рук, у місцях несанкціонованої торгівлі чи у продавців на автошляхах!  Гриби (навіть штучно вирощені) – їжа не для дітей, тому не давайте грибних страв дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю, літнім людям, а також людям, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту”, — йдеться у повідомленні. 

Пам’ятайте, що гриби можуть викликати не тільки серйозні харчові отруєння, а й часте їх вживання може призвести до хвороб шлунково-кишкового тракту. При появі будь-яких симптомів харчового отруєння чи взагалі погіршення стану здоров’я негайно звертайтесь до лікарні. 

Нагадаємо, що у Дніпрі рятують дівчину, яка отруїлася суші. Писали ми й про те, що у Дніпрі рятують 4-річного хлопчика, який отруївся чадним газом та ледь не помер. Також читайте, що у Дніпрі рятують двійнят, які отруїлись газом.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.