Україна немає достатньо коштів, щоб вкладати їх у якісну підготовку студентів в університетах. Тому держава має створити систему співфінансування освіти — за участю держави та приватного сектора. Першим кроком до цього є впровадження освітніх грантів.
Про це заявив заступник голови Міносвіти Михайло Винницький. Пише Інформатор з посиланням на публікацію osvita.ua.
Винницький додав, що завдяки грантам освіта стане дорожчою. І це, на його думку, необхідно для забезпечення її якості.
“Ми можемо це сказати в дуже соціалістичний спосіб – давайте держава надрукує грошей. Так не виходить. Держава не має більше грошей, щоб туди вкладати. Відповідно нам необхідно створювати систему співфінансування – частково піде від держави, частково від приватного сектора. І в такий спосіб освіта стане дорожчою і якіснішою. Це може звучати дещо дивно і це довготривалий процес, але ми маємо піднімати середню вартість підготовки одного студента. Це непопулярно, але це також одна з речей, яка стоїть за грантами. Тут не тільки про справедливість, тут насправді про якість”, – сказав Винницький.
Він акцентував, що вища освіта в Європі не може коштувати менше ніж 3 тисячі євро на рік. Наприклад, у Німеччині ця сума коливається від 6 до 8 тисяч євро. В Україні ж середня ціна — одна тисяча євро.
“Фактично виходить 46-47 тисяч грн. Це означає, що у нас викладачі мало заробляють. Це означає, що у нас освіта низької якості, тому що очевидно, що викладачі не особливо зацікавленні. Нам треба піднімати середню вартість підготовки одного фахівця”, – зазначає заступник міністра освіти і науки.
Раніше ми писали, що в Україні почнуть штрафувати батьків за прогули дітей у школі. Писали ми й про те, що в українських вишах у 2025 році запровадять обов'язкову військову підготовку. Також читайте, в яких школах Дніпра випускники успішно склали НМТ.