RU

Збірна України перемогла Ісландію та вийшла на Євро-2024: коли і з ким там зіграємо

Збірна України перемогла команду Ісландії із рахунком 2:1 і вийшла на Євро-2024

У вівторок, 26 березня, збірна України з футболу зіграла вирішальний матч плей-оф відбору на Євро-2024. Команда Сергія Реброва із рахунком 2:1 у Польщі перемогла збірну Ісландії. Таким чином, наша національна команда влітку виступить на чемпіонаті Європи.

Для збірної України це буде вже четвертий чемпіонат Європи поспіль, після участі у Євро-2012, Євро-2016 та Євро-2020. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на пресслужбу Української асоціації футболу.

Сама ж гра з Ісландією розпочалася нервово – Україна пропустила першою. На 30-й хвилині матчу Альберт Гудмундссон накрутив увесь захист нашої команди та влучно пробив у правий кут воріт Луніна. На 39-й хвилині Україна забила, проте гол Яремчука скасували через офсайд у Циганкова.

На початку другого тайму «синьо-жовті» таки зрівняли. На 54-й хвилині Циганков змістися з правого флангу в центр і влучно пробив у дальній кут. Вирішальний для України гол на 84-й хвилині матчу забив Мудрик з передачі Судакова. Підсумкові 2:1 – і Україна вирушає на Євро-2024.

Головний тренер команди Сергій Ребров відзначив, що ця перемога є дуже важливою. Він також повідомив, що бажав би, аби футболісти продовжували отримувати ігрову практику у своїх командах, адже місце у заявці збірної на Євро ще нікому не гарантоване.

«Я вдячний уболівальникам, навіть після пропущеного гола вони нас підтримували. Ми дійсно відчували це. Я вважаю, що сьогодні всі заслуговують на цю перемогу — наші вболівальники, наші ЗСУ та наша збірна.

Я думаю, це дуже важлива перемога для всього українського народу, для наших воїнів. Я дуже радий за футболістів, тому що ці дві гри були дуже важкими й нервовими. І до, і після матчів ми говорили, що ці перемоги — для нашої країни, людей, захисників, які відстоюють нашу свободу. Кожен розуміє, наскільки важлива ця перемога», - розповів Ребров.

Привітав збірну з перемогою і Президент України Володимир Зеленський. Він подякував футболістам за важливі емоції для усіх українців.

«Дякую, хлопці! Дякую, збірна! За надважливі емоції для всієї країни. За надважливу перемогу і вихід на Євро. За те, що вкотре довели: коли українцям важко, але вони не здаються і продовжують боротьбу, тоді українці неодмінно перемагають.

В часи, коли нас щодня хочуть знищити, ми щодня доводимо: українці є і будуть! Україна є і буде! Дякуємо за перемогу! Слава Україні», - написав Президент.

Збірна України перед матчем зі збірною Ісландії

У двох паралельних матчах основний та додатковий час завершися із рахунками 0:0. Тож останніх учасників Євро-2024 визначали серії пенальті. Так, Польща пройшла Уельс із рахунком 5:4 по пенальті, а Грузія перемогла Грецію – 4:2 у «лотереї».

Євро-2024

Чемпіонат Європи 2024 року проходитиме у Німеччині з 14 червня до 14 липня цього року. Матчі прийматимуть Берлін, Дортмунд, Дюссельдорф, Гамбург, Гельзенкірхен, Кельн, Лейпциг, Мюнхен, Франкфурт-на-Майні та Штутгарт. Україна потрапила у групу «Е», де зіграє з Бельгією, Словаччиною та Румунією.

Склад усіх груп Євро-2024:

• Група «А»: Німеччина, Шотландія, Угорщина, Швейцарія.
  • Група «В»: Іспанія, Хорватія, Італія, Албанія.
  • Група «С»: Словенія, Данія, Сербія, Англія.
  • Група «D»: Польща, Нідерланди, Австрія, Франція.
  • Група «Е»: Бельгія, Словаччина, Румунія, Україна.
  • Група «F»: Туреччина, Грузія, Португалія, Чехія.

Розклад матчів збірної України на Євро:

• 17 червня, 16:00. Румунія — Україна. Мюнхен;
  • 21 червня, 16:00. Словаччина — Україна. Дюссельдорф;
  • 26 червня, 19:00. Україна — Бельгія. Штутгарт.
Результати плей-оф відбору та склади груп Євро-2024

Раніше ми писали, що у Дніпрі проходив чемпіонат України з Workout серед аматорів, захід присвятили загиблим воїнам 47-ї бригади. Окрім того, БК «Дніпро» лідером завершив регулярний сезон Суперліги. Розповідали ми й про те, що український стронгмен з Дніпра потрапив до Книги рекордів Гіннеса ще з 3 рекордами.