RU

“Здохнути захочеш”: вчителька із Дніпра розповіла про шкільне харчування, подарунки та хамство дітлахів

Читать на русском

Читать на русском
“Здохнути захочеш”: вчителька із Дніпра розповіла про шкільне харчування, подарунки та хамство дітлахів
Вчителька із Дніпра поділилася цікавими історіями з роботи

Щороку з бюджету України та на місцях витрачають мільярди грошей на харчування школярів. Та частина страв йде у смітник. Адже у хлопців та дівчаток може бути алергія на овочі, фрукти. Або ж у дитини діабет, або непереносимість лактози. 

Окрім того, не завжди шкільна їжа смачна. Про це під час спілкування з автором YouTube-каналу “Відвертості професій” розповіла вчителька із Дніпра. 

 

“Дивлячись, який кухар. Буває смачно, буває — ні. Буває так, що потім печія так замучила, що здохнути захочеш”, — акцентувала вчителька. 

Та додала, що краще організувати гарячі обіди, які замовлятимуть на тиждень. Плюс до всього можна поставити мікрохвильовку, щоб учні гріли страви та їли, коли захочуть. Цього не зроблять, адже у такий спосіб найкраще відмивати гроші через закупівлі через Prozorro. Оскільки школи закупляють товар у компаній, які мають сертифікат якості. І тут цікаво, коли вони рахують ціну, то враховують відразу індекс інфляції та отримують кошти за весь навчальний рік. Але варто зазначити, що ціни постійно змінюються.  

“Сьогодні картопля коштує вісім гривень, а закладено по сорок. Чому? Бо зимою вона буде по тридцять. Але компанія зможе закупити і на зиму зараз по вісім. А як ти це перевіриш, а не як не перевіриш. Це господарська діяльність приватної компанії”, — зазначила вона. 

Чи треба дарувати вчителю квіти на перше вересня?

Кожному вчителю приємно отримувати подарунки, коли їх роблять від щирого серця. А коли це роблять з фразою: “Здайте гроші на подарунок”, то це неправильно. Більше того деякі батьки ще й нагадають за ці гроші згодом. 

“У мене був такий випадок, коли дитина просто забула, що День вчителя. Ні, ми нічого не оголошували, нічого не робили, ніяких заходів, ніяких свят. А потім побачила, що хтось щось приніс, побігла в магазин і принесла там якийсь батончик за двадцять гривень. Це приємно. Це дитина так показує, що їй не байдуже. Вона хотіла хоч чимось вразити. І погано, якщо вчитель каже: “Я не приймаю такі подарунки на День вчителя, взагалі не приймаю”, — розповіла вчителька. 

Та є й інша сторона медалі. Деякі вчителі не приймають дешеві подарунки. Мало того, вимагають золоті браслети та інші дорогі речі. Або ж “просять” випускний клас подарувати школі музичний центр, "плазму", дошку та інше. 

“Вона каже: "Я вас залишу на п'ятнадцять хвилин, щоб ви могли обговорити всі деталі". Розвертається і йде. Батьки знають, якщо вони не куплять, то їх дітей будуть ще більше ганяти по знаннях і ще більше задавати домашніх завдань. А вчителів більше немає в цій школі, переводити нікуди”, — зазначила жінка. 

Чи часто діти хамлять вчителям? 

Діти люблять доводити вчителів до сказу, а потім знімають все це на телефон. Після цього викладач може ще й вислухати, що він такий-сякий. Є працівники, які не праві. А є, які страждають просто так.

“Вчитель може з цим щось зробити, якщо у нього є “сталеві яйця”. Указкою по руках не можна, це фізичне покарання. Є такі випадки, звісно, але все одно - це відповідальність вчителя. Тут вчитель неправий. А якщо вчитель бере та знімає дитину відразу, як його почали знімати і каже: “Ти мене, а я тебе”. А він (школяр) каже: “Ви не маєте права”, а ти теж не маєш права. Ти у мене, як у людини, запитав дозвіл?”, — каже вчителька.

Вона наголосила, що у нас у всіх є права, але всі забули про обов’язки. Люди не виховують дітей згідно зі статтею 150 Сімейного кодексу України. 

“Погано, що батьків перестали звільняти з роботи і штрафувати за недбале виховання дітей. А якби батьків посадили в камеру на 3 дні за не дбале виховання дітей, тоді б батьки краще виховували. Якби батьків звільняли з роботи, або зарплату знімали, або штрафували, то батьки б звертали увагу на обов’язки батьківські. Діти стали нахабніші. Так само, як і батьки”, — поділилася вчителька.

Нагадаємо, що вчителька із Дніпра розповіла про інтим зі школярами та булінг серед колег. Писали ми й про те, що вчителька із Дніпра привідкрила завісу своєї професії та розповіла про збір коштів на штори, булінг та зарплатню. Також читайте нові подробиці мовного скандалу у Дніпрі.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.