RU

Жителі Дніпра, чиї оселі пошкоджені вибухами ракет, можуть отримати допомогу: скільки та куди звертатися

Читать на русском

Читать на русском
Жителі Дніпра, чиї оселі пошкоджені вибухами ракет, можуть отримати допомогу: скільки та куди звертатися
Якщо житло пошкоджене на суму до 500 тис. грн, то власник отримає компенсацію у повному розмірі

У Дніпрі на сесії міської ради депутати ухвалили рішення щодо надання матеріальної допомоги мешканцям, які постраждали від ракетних обстрілів російських терористів. Наразі є чіткий порядок дій, за яким надаватиметься ця поміч.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Дніпровської міської ради. 

Так. за словами начальниці управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ірини Максименко, кожен, хто має у володінні чи власності споруду, житловий будинок або квартиру у місті Дніпрі і це майно постраждало через ракетний обстріл, може отримати компенсацію. 

«Вам слід звернутись до адміністрації свого району міста Дніпра із заявою про проведення обстеження будівлі. В адміністраціях вже створені відповідні комісії, вони також складатимуть акти. У цьому документі буде зазначено, яких саме ушкоджень було завдано та яких витрат зазнав власник цього будинку. Також комісія ухвалюватиме рішення про матеріальну допомогу. Кошти надаватимуть одразу, якщо житло було пошкоджено не критично і у власника вже є на руках відповідні чеки на заміну, наприклад вікон або дверей. Але якщо будівля постраждала більш серйозно, тобто є пошкодження тримальних конструкцій або частково зруйновано будівлю чи дах, то адміністрація району замовлятиме акт та звіт технічного обстеження, в якому будуть визначені розміри пошкодження і розміри майнових втрат. Далі вже після отримання цих документів власник повинен звернутись до департаменту соціальної політики з переліком необхідних документів. Після цього ухвалюватиметься рішення про розмір матдопомоги», – зазначила Ірина Максименко. 

Якщо споруда, житловий будинок або квартира у місті Дніпрі зазнала витрат до 500 тисяч гривень, то власник отримає компенсацію у повному розмірі. Якщо ж сума пошкоджень становить понад пів мільйона гривень, то матеріальна допомога дорівнюватиме 500 тисячам гривень. Після визначення суми допомоги департамент соціальної політики Дніпровської міської ради готує розпорядження міського голови Дніпра і людина одержує кошти на картку. 

«Паралельно з нашою допомогою постраждалі також можуть отримати компенсацію від держави через застосунок «Дія» або через міжнародні фонди. Якщо у вашій споруді, житловому будинку або квартирі є кілька власників, то допомогу ми можемо розділити між усіма або ж вони напишуть заяву, що не проти, аби поміч одержав один із них», – додала Ірина Максименко.

Перелік необхідних документів
Перелік необхідних документів

Раніше ми писали, куди звертатися постраждалим від ракетного удару. Розказували ми і про те, що треба робити, якщо близька людина потрапила в полон. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.