RU

“Золоті” йоржики: у Дніпропетровській області оголосили тендер на 160 мільйонів на капремонт гімназії

Читать на русском

Читать на русском
“Золоті” йоржики: у Дніпропетровській області оголосили тендер на 160 мільйонів на капремонт гімназії
У Дніпропетровській області збираються відремонтувати гімназію за 160 мільйонів

У Кривому Розі у гімназії №89 в період війни збираються провести капітальний ремонт за 160 мільйонів гривень. Замовником виступає департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ДніпроОВА). Із цікавого, в тендер внесли навіть туалетні йоржики, які виявилися “золотими”. В документі за один такий предмет гігієни заявлена вартість "лише" у 4084 гривень. 

Журналісти звернули увагу, що ціни на будівельні матеріали та інші розхідники значно вищі за ринкові. Наприклад, зазначений йоржик в магазині коштує щонайбільше 3091 гривню, тоді як їх хочуть придбати за 4084 гривні. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор УкраїнаОднак питання риторичне, навіщо навчальному закладу настільки дорогі предмети гігієни? 

Ціна в магазині нижча, ніж зазначена в договорі
Ціна в магазині нижча, ніж зазначена в договорі

Спершу на капремонт гімназії №89 департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОВА хотів витратити 174 мільйони. Директором Департаменту є Олександр Кушвід, а уповноваженою особою – Вікторія Гончар. Однак перемогла пропозиція від будівельної компанії “Альфабуд” у 160 мільйонів. Судячи з інформації з договору, роботи мають завершити до 31 грудня 2025 року. 

В тендері брали участь лише дві фірми
В тендері брали участь лише дві фірми
Договір уклали 8 лютого 2024 року
Договір уклали 8 лютого 2024 року

Крім цього, видання “Наші гроші” зазначило, що директором “Альфабуд” є Андрій Стрілець, а фірма належить Ірині Петровій з Дніпра, яка є головою Запорізької обласної організації політичної партії «Соціальна реконструкція». З цією партією до 2020 року було пов’язано ім’я Геннадія Гуфмана, який є депутатом Дніпропетровської облради від партії ”ОПЗЖ”.

Нагадаємо, що в Дніпро закуплять 26 трамваїв з Німеччини. Однак на доставку до України можуть витратити у десять разів більше за вартість вагонів. Крім цього, у Дніпропетровській області на 25% збільшилась кількість офіційних мільйонерів. Також писали, що “офісники” з Дніпра викрали мільйон гривень у співгромадян за кордоном

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.