RU

У Дніпро закуплять 26 трамваїв з Німеччини: на доставку до України можуть витратити у десять разів більше за вартість вагонів

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпро закуплять 26 трамваїв з Німеччини: на доставку до України можуть витратити у десять разів більше за вартість вагонів
За 26 трамваїв мають сплатити 1,272 мільйона гривень, а за доставку - у понад 10 разів більше

Більшість трамвайних вагонів, які щодня виходять на маршрути у Дніпрі – це трамваї фірми «Татра» різних модифікацій. Нажаль мова йде не про новий електротранспорт, який виробляє у місті компанія «Татра-Юг», а про старіші екземпляри. Їх середній вік перевищує 30 років. За останні 4 роки у Дніпро з німецького міста Лейпциг закупили 50 уживаних трамвайних вагонів, на черзі – ще 26.

Згідно з тендером, мова йде про 26 вагонів Tatra T4DM, які КП «Дніпровський електротранспорт» закупило у транспортної компанії Leipziger Verkehrsbetriebe Gmbh. Вартість угоди суто «символічна», як для такої партії електротранспорту. За 26 пасажирських вагонів місто має сплатити 31 200 євро, тобто лише по 1200 євро за трамвай, - повідомляє Інформатор.

Договір на закупівлю уклали 7 лютого 2024 року. Трамваї мають доставити у Дніпро впродовж 60 днів після сплати. Якщо врахувати курс євро станом на 16 лютого (40,7718 гривні за 1 євро), то загальна сума за 26 трамваїв – близько 1 мільйону 272 тисяч гривень.

Доставка трамваїв в Україну

Ще один тендер, який Інформатор знайшов на Prozorro, стосується «послуги міжнародного транспортного перевезення надгабаритної техніки». Якщо простими словами – це доставка вище зазначених 26 вагонів з німецького Лейпцига до Дніпра. Тендер оприлюднили 12 лютого, а аукціон по ньому має відбутися 21 лютого. Очікувана вартість закупівлі – 10 мільйонів 601 тисяча гривень, що у понад 10 разів перевищує ціну самих вагонів. Проте сума може знизитися в ході торгів.

Судячи з технічної специфікації, везтимуть трамваї не залізницею, а на вантажних «автомобілях з відкритою розсувною до 15 метрів спеціальною платформою». Вага 1 вагону – не більше 18 тон, довжина зі зчіпним пристроєм – 14,95 метра, висота – 3,77 метра.

Тендер на міжнародні транспортні перевезення
Тендер на міжнародні транспортні перевезення
26 вагонів Tatra T4DM мають доставити у Дніпро
26 вагонів Tatra T4DM мають доставити у Дніпро
Аукціон запланований на 21 лютого
Аукціон запланований на 21 лютого

Доставлятимуть електротранспорт партіями по 2 вагони. Від завантаження у німецькому Лейпцигу до розвантаження у Дніпрі має пройти не більше 7 календарних днів. Графік поставки (завантаження у Німеччині):

 • 1 березня – 2 шт.;
 • 4 березня – 2 шт.;
 • 6 березня – 2 шт.;
 • 8 березня – 2 шт.;
 • 11 березня – 2 шт.;
 • 13 березня – 2 шт.;
 • 15 березня – 2 шт.;
 • 18 березня – 2 шт.;
 • 20 березня – 2 шт.;
 • 22 березня – 2 шт.;
 • 25 березня – 2 шт.;
 • 27 березня – 2 шт.;
 • 29 березня – 2 шт.
Графік поставки трамваїв у Дніпро
Графік поставки трамваїв у Дніпро

Раніше ми писали, що у Дніпрі на Вокзальній площі зійшов з рейок трамвай №1. Окрім того, у Дніпрі у трамваї №18 чоловік напав на пасажира, вкусив його за голову та подряпав обличчя. Повідомляли ми й про те, що у Дніпрі збираються взяти кредити на 22 роки і понад 21 мільйон євро на закупівлю трамваїв, тролейбусів та вагонів метро.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.