Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця Артемія Рябчука, який влаштував стрілянину на “Південмаші”. 27 січня 2022 року він вбив 5 людей, ще 5 були поранені. Обвинувальний акт направили до суду.
Як встановило слідство, обвинувачений після призову на військову службу зіткнувся з неуставними відносинами з боку старших по призову колег. Він кілька разів був свідком сварок та конфліктів, про які доповідав керівництву. Через це в інших військовослужбовців сформувалося до нього негативне ставлення, – піше Інформатор з посиланням на публікацію ДБР.
За кілька годин до трагедії, перебуваючи у складі бойової варти, солдат мав відпочивати. Втім він отримав від старшого військовослужбовця наказ впорядкувати документацію у вартовому приміщенні та сприйняв це як знущання. Артемій вирішив мститися за всі попередні образи. Він взяв у кімнаті зберігання зброї автомат та набої й почав жорстоко розстрілювати усіх тих, кого вважав своїми кривдниками.
5 осіб загинули, серед них була одна цивільна. Ще 5 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Після розправи обвинувачений захопив автомат, 200 набоїв до нього та намагався втікти. За кілька годин його затримали у Підгородному.
Нацгвардієць обвинувачується у:
Санкції статей передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Одразу після трагедії ДБР зареєструвало кримінальне провадження й по факту службової недбалості та бездіяльності посадових осіб Національної гвардії України. Наразі у цьому кримінальному провадженні тривають експертизи, після їх завершення ДБР надасть правову оцінку усім, хто допустив трагедію, аби подібні випадки не повторилися в майбутньому.
Нагадаємо, раніше ми публікували відео затримання Артемія. Подробиці затримання шукайте тут. Його розповідь про стрілянину доступна за посиланням. Також Інформатор повідомляв, що на суді Артемій визнав свою провину.