RU

Битва за паркан: чому на Дніпропетровщині сусіди посварилися

Читать на русском

Читать на русском
Битва за паркан: чому на Дніпропетровщині сусіди посварилися
Скандал довкола вихода до пляжу на березі Блакитного озера

Останнім часом в низці ЗМІ Дніпропетровщини з’явились публікації про конфлікт підприємців, власників сусідніх земельних ділянок на березі Блакитного озера. З них виходило, що один з них просто з доброго дива поставив паркан, чим дуже засмутив іншого. Інформатор поїхав до Єлизаветівки, щоб розібратися в цій проблемі. Адже на берегах Блакитного озера відпочивають не лише єлизаветівці, а й мешканці Кам’янського, Дніпра та навіть Запоріжжя.

 

Бізнес на землі сусіда

Підприємець Сергій Зінченко збудував фешенебельну турбазу, гості якої користувалися пляжем сусідів. Так тривало багато років. Але одного дня власник цієї ділянки вирішив покласти цьому край та створити на своїй ділянці зону відпочинку європейського рівня. Для того, щоб гості сусіда не чинили безлад, власник майбутньої зони відпочинку був змушений відгородити її парканом. 

“Проблема у нас з нашим сусідом. Так історично склалося, що в нього ділянка без пляжу. Ми поставили паркан, щоб відгородити свою територію від його. Щоб уникнути спорів та того, що він брав кошти з людей за в’їзд, за розваги. Вони йшли на нашу ділянку, вільно користувалися всім, псували майно. А ми з цього нічого не заробляли і витрачали кошти на відбудову цього всього”, - розповідає представник власників Блакитного пляжу Денис Мариненко.

За словами власників Блакитного пляжу, до них регулярно звертаються правоохоронні органи, реагуючи на скарги пана Зінченка. Це просто відволікає людей від справжньої роботи, адже скарги ці, м’яко кажучи, дивні. Скаржився пан Зінченко і журналістам. Ось що він розповідав в етері "Суспільного": “Вони перегороджують забором все те майно, що там стоїть за забором. Вони кажуть, що попробуй ще забери”.

Під майном мається на увазі грубо сколочені дерев’яні столи та лавки. Вони простояли зиму просто неба і зараз розвалюються на друзки.

“Його майно ми пропонували йому забрати ще з зими, коли не було паркану. Він міг все це вивезти. Але схаменувся лише з початком сезону, щоб викликати поліцію і тут були скандали. Що можемо, ми йому переставляємо просто ковшем екскаватора. Але воно зіпсоване вже, гниле, воно псується. Але що маємо - то маємо. Якщо хоче - він приїде забере”, - дивується Денис Мариненко.

Якщо суть конфлікту між сусідами не в нікому непотрібному дерев’яному мотлоху, то в чому? Відповідь на це питання ми бачимо в матеріалі видання "Наш репортер". Там Зінченка називають підприємцем, який втрачає бізнес.

З матеріалу видання "Наш репортер"
З матеріалу видання "Наш репортер"

Що кажуть документи

Журналіст писав, спираючись на слова Зінченка, а не на документи, тому він не зрозумів, що його співбесідник, м’яко кажучи, не відвертий. Зінченко розповідає, що гості його турбази "Одеса" проходили до води, користуючись землею Єлизаветівської селищної ради. Але це не так. Ця ділянка знаходиться у приватній власності з 2001 року. І якщо попередні її власники дозволяли Зінченку користуватися своєю власністю, то нещодавно вони вирішили покласти цьому край. 

До цього в соцмережах та ЗМІ Єлизаветівки та Кам'янського писали про те, що за доступ до озера співробітники Зінченка вимагали у людей гроші. А тих, хто виступав проти такої практики, могли і геть не впустити. Такі скандали відбувались влітку 2023 року. Як пише видання Sobitie, люди звертались з цього приводу до правоохоронців, але все було марно.

З Telegram-каналу Кам'янського
З Telegram-каналу Кам'янського
З матеріалу видання Sobitie
З матеріалу видання Sobitie

У розмові з журналістом "Наш Репортер" Зінченко говорив про якусь міфічну природоохоронну зону біля водного об’єкта. Чому міфічну? Тому що біля Блакитного озера її немає. Адже за офіційними документами, озеро на даний час знаходиться на земельній ділянці, яка перебуває у постійному користуванні Управління капітального будівництва міської ради Кам’янського. 220,6 га землі свого часу були надані у постійне користування УКБ Дніпродзержинської міської ради для обслуговування кар’єру №1, і відносяться до земель промисловості. На даний час водний паспорт «Голубе Озеро» не затверджено в установленому порядку, а розроблений у 2006 році водний паспорт «Голубого Озера» не затверджено до цього часу. Строк дії водного паспорта становить 5 років.

Чи мають права власники Блакитного пляжу на ділянку, на яку зазіхає пан Зінченко? Згідно з офіційними документами, так, цілком. Ось витяг з Земельного кадастру.

Витяг з Державного земельного кадастру
Витяг з Державного земельного кадастру

Зверніть увагу на цільове призначення ділянки. Це "Землі житлової та громадської забудови, призначені для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування". Власне, саме цим і готуються зайнятися власники ділянки. Вони повністю погодили свої плани з державою та отримали від неї офіційний дозвіл.

Цільове призначення ділянки - "Землі житлової та громадської забудови"
Цільове призначення ділянки - "Землі житлової та громадської забудови"

А що каже Геокадастр про ділянку пана Зінченка? Як він сам казав журналісту "Нашого репортера", він викупив кілька ділянок, що належали садівництву. І ці ділянки досі є землями сільськогосподарського призначення для ведення садівництва. 

Державний земельний Кадастр про ділянку пана Зінченка
Державний земельний Кадастр про ділянку пана Зінченка

Сьогодні ці ділянки забудовані житлом, закладені плиткою. Ця ділянка менше всього нагадує сад чи виробництво сільгосппродукції. До речі, відповідно до Земельного кодексу України використання земельної ділянки не за цільовим призначенням тягне за собою примусове припинення прав на земельну ділянку (як власності, так і користування) у судовому порядку. Не зовсім зрозуміло, чому державні органи, які так турбуються щодо нікому непотрібного мотлоху, який громадянин Зінченко покинув на чужій земельній ділянці, багато років не помічають свавілля пана Зінченка.

Парканів може побільшати

Що з приводу цієї суперечки думають справжні садівники, сусіди пана Зінченка? Вони дуже схвильовані його поведінкою. 

“В нас 5 садових товариств. Садівники користувались безкоштовно пляжем садового товариства. Я особисто мав телефонну розмову з паном Зінченком, де він мені повідомив в ультимативній формі, що відпочивальники його приватних розважальних об’єктів будуть відпочивати на пляжі п’яти садових товариств. Це дуже неприємна новина. Будувати паркан не дуже доречно, але якщо доведеться, місцеві мешканці самотужки побудують цей паркан”, - каже голова правління садового товариства “Овочевник” Олег Нагорний.

Справжні садівники вклали багато грошей та праці, щоб облаштувати для себе затишний куточок біля озера. Члени садівництв добре знають та поважають один одного. Тож, на їх пляжі спокій та безпека. Вони не хочуть, щоб поряд з їх дітьми бенкетували п’яні кампанії та лишали після себе гори сміття на березі.

“Наші садові товариства зайнялись благоустроєм території, яка знаходиться між товариствами та Блакитним озером. Ми багато років доглядаємо свій власний пляж. А сьогодні може так статися, що на наш власний пляж будуть ходити люди з якихось туристичних об’єктів, які не мають ніякого відношення до садівників. І це нас дуже турбує. Моя позиція, яку ми обговорювали з правлінням інших товариств: нас це не влаштовує”, - каже Олег Нагорний. 

Що думає місцева влада

Що думає місцева влада про конфлікт двох сусідів, з’ясували журналісти "Суспільного". “Якщо держава у 2001 році передала у приватну власність земельну ділянку, забрати її назад можна або зі згоди власника, або за рішенням суду”, - відповів журналістам начальник відділу земельних ресурсів Петриківської сільради Валентин Сизарев.

Судова тяганина навколо цієї земельної ділянки тривала роками. Нарешті Верховний суд прийняв остаточне рішення: поточний власник володіє цим участком на цілком законних підставах. 

Що буде зроблено на Блакитному пляжі

Зараз тут кипить робота. Екскаватори розчищають прибережну частину від мулу та розрівнюють пляж. Робітники видаляють каміння, прибирають старі хворі дерева та насаджують нові. Новий пляж біля Заїмки створюють за європейськими нормами: альтанки та навіси від сонця, мангали, переодягальні, дитячі майданчики. Облаштовано стаціонарні вбиральні та душові. Автівки гостей зможуть розміститися на обладнаній парковці. Адже відпочивати на цьому великому пляжі будуть не лише мешканці Єлизаветівки та дачних кооперативів, а й гості з Дніпра, Кам’янського, Запоріжжя. Планується, що мешканці найближчих сіл та дачних кооперативів зможуть безоплатно приходити на цей пляж, щоб скупатися в озері. Але, на жаль, у таких планів є супротивники.

“Зараз ми готуємось до пляжного сезону. Буде уся інфраструктура: лежаки, душові кабіни, сміттєві баки: все, що потрібно людям для відпочинку. Буде дуже гарно, насаджені ялиночки, туї. Це все буде красиво. У середині травня ми відкриємось. Буде вільний доступ для всіх охочих. Зараз триває розбудова ділянки, наводиться марафет. Зараз назвати ціни ми не можемо. Але для всіх місцевих жителів буде вільний доступ, якщо вони захочуть просто прийти покупатися з рушничком - немає ніяких питань. Але якщо вони будуть нести сюди пакети з "АТБ", шашлики, якщо за ними треба буде потім вбирати, вивозити сміття, мити туалети, це буде мати якусь окрему вартість. Якусь вартість матиме стоянка та розваги і послуги, які ми будемо надавати, будуть щось коштувати”, - каже Денис Мариненко.

Олег Нагорний вітає інформацію, що Блакитний пляж буде відкритий для безкоштовного відпочинку місцевих мешканців. “Цю інформацію ми донесемо в наших внутрішніх чатах до відома всіх садівників. Це дуже гарна і приємна новина. Ми вдячні власникам цієї приватної території”, - сказав він. 

Інформатор сподівається, що всі непорозуміння владнаються і не зашкодять приємному відпочинку.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.