RU

Боротьба з тіньовими переказами: Нацбанк хоче обмежити карткові операції для українців

Читать на русском

Читать на русском
Боротьба з тіньовими переказами: Нацбанк хоче обмежити карткові операції для українців
В НБУ планують обмежити українцям кількість операцій з картками на місяць

Чимало українців мають банківські картки та щодня користуються ними. Однак національний регулятор хоче впровадити обмеження на них. Мова йде про саме вихідні обмеження, тобто кількість операцій, які виходять з однієї картки. НБУ вже готує відповідний проєкт рішення.

Таким чином Нацбанк хоче встановити ліміти на 30 вихідних операцій “peer2peer”, від людини до людини, на місяць і обмеження до 100 тисяч гривень на перекази. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Щодо вхідних операцій, то на них не планують накладати обмеження, щоб не ускладнювати роботу волонтерам. Зазначається, що таким чином Нацбанк хоче боротися з відмиванням коштів.

За даними НБУ, обсяги тіньових переказів можуть становити мільярди гривень. Для цього певна категорія людей бере в “оренду” банківські картки українців і проводить перекази на мільйони гривень за день. 

“За нашими розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче», – зазначив заступник голови НБУ Дмитро Олійник.

Зростання тіньових переказів 

Восени 2023 року банки почали фіксували аномальне зростання кількості операцій з переводу коштів з картки на картку. Разом з тим, зросла і кількість рахунків, з яких здійснюються такі перекази, та сума переказів. За останніми оцінками, понад 10 000 клієнтів лише за жовтень-грудень 2023 року надали доступ чужим людям до своїх карток та банківського акаунту. 

Нагадаємо, чи може банк автоматично списати гроші кредитного ліміту з картки для оплати штрафу. Також радимо почитати, чому в Україні 1 червня можуть зрости тарифи на світло. Ще повідомляли про те, що у Monobank з’явилась нова функція “дружні банки”

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.