RU

Будьте уважні: у Telegram з’явилася нова шахрайська схема з банківськими картками

Читать на русском

Читать на русском
Будьте уважні: у Telegram з’явилася нова шахрайська схема з банківськими картками
Будьте дуже уважні при переказі власних коштів

У месенджері Telegram з’явилася нова шахрайська схема. За допомогою чат-ботів злодії створюють підроблені фотографії банківських карток. Якщо ви перерахуєте ваші гроші, то повернути їх буде дуже важко або неможливо. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

Шахраї спочатку зламують обліковий запис користувача у месенджері і від його імені просять близьких чи друзів переказати гроші на рахунок у банку. Потім вони скидають їм фото карти, на яку потрібно надіслати кошти. На фото зображено карту, випущену великим і відомим банком, з ім’ям та прізвищем людини, від імені якої пишуть злочинці.

Таким чином шахраї виграють час для виведення коштів. У цей момент поки жертва звертається до банку, дизайн карти якої використовували зловмисники, то гроші уже надіслані в іншу установу. 

За словами експерта одного з банків Миколи Нічепорука, визначити, де відкритий рахунок у шахрая можливо. Для цього слід зателефонувати до свого банку. Однак якщо ви надіслали кошти, то у такому випадку гроші повернути не вийде. Шанс з’являється у тому випадку, якщо рахунок шахраїв вже позначений як підозрілий у базі Нацбанку чи правоохоронних органів.

Щоб убезпечити себе від шахраїв, експерти радять:

  • ніколи не переказувати гроші незнайомим людям, навіть якщо вони посилаються на вашу особистість;
  • звертати увагу на деталі, такі як дизайн картки та номер рахунку. Якщо щось здається підозрілим, краще не переказувати гроші.
  • якщо ви отримали підозріле повідомлення, негайно блокуйте відправника і повідомляйте про це в банк.

Будьте обережні з тим, яку інформацію ви публікуєте в соціальних мережах. Шахраї можуть використовувати її, щоб зламати ваші облікові записи і отримати доступ до ваших особистих даних.

Нагадаємо, що як при заміні SIM-карти не стати жертвою шахраїв. Окрім того, майже пів мільярда гривень за рік українці віддали шахраям. Також ми писали, як шахраї з Дніпропетровської області вкрали гроші в людей, які збирали донати на ЗСУ.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.