RU

“Це наші люди”: в керівництві патрульної поліції прокоментували стрілянину в Дніпрі на проспекті Мазепи

Читать на русском

Читать на русском
“Це наші люди”: в керівництві патрульної поліції прокоментували стрілянину в Дніпрі на проспекті Мазепи
Відповідь Білошицького на поспішні висновки

Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький зробив наголос на повазі до правоохоронців і закону. Звернув увагу на тих, хто без належного досвіду і юрисдикції зробив поспішні висновки. І запевнив у сприянні слідству, при цьому надаючи юридичну підтримку патрульним. 

Про це повідомив Інформатор з посиланням на допис Білошицького у Facebook

Посадовець одразу виокремив з авдиторії категорію тих, хто “одразу поспішив клеймити й робити висновки про винуватість поліцейських, хибність їхніх дій, щедро оздоблюючи це все авторською юридичною кваліфікацією правопорушення, і на останок приправляючи власними висновками на кшталт «як тре було робити»”. Звернення Білошицького було адресоване їм. Він зауважив, що не може висловлюватись про правомірність або неправомірність – є комісія і слідство, саме вони дадуть висновки, базуючись на фактах. 

Однак заступник начальника поділився власним досвідом. Він пригадав, як був адвокатом і юристом і часто стикався з неправомірними діями правоохоронців і знав дуже багато. Але разом із цим постає питання поваги/неповаги до поліцейських. 

“У якій країні я би хотів, щоб жили мої діти? Країні поваги до закону і порядку? Чи в країні бєспрєдєлу, де правоохоронці не поважаються як клас, а для розв'язання питання треба звертатись до братків 90х. І тут багато хто може згадати з сумом ті часи та подумати, що те вже не повернеться. А я вам скажу — може повернутись ще і як. Не в такі ж формі, але по суті — може.

Так от я дав собі відповідь на це питання — ні, не в такій. Я хотів би, щоб мої діти жили в країні, де героєм і прикладом є військовий, поліцейський, лікар, рятівник і багато інших, а не любитель хайпу і лайків, який вивчив пару рядків закону про «прічіну астановки». Я би хотів, щоб в цій країні модель спілкування з людьми передавалась від батьків до дітей, а не черпалися від «авторів» в ютубчику і тіктоку. І тоді нашим дітям не доведеться потрапляти на весілля до якогось нового «хрещеного батька», щоб попросити захисту, бо поліція нічого не може зробити…”, – написав Білошицький. 

Також заступник начальника зауважив, що поліцейські – такі ж люди, як і ми, зі своїми слабкими і сильними сторонами, знаннями і прогалинами, рівнем втоми і стресу. Вони продовжують працювати щодня. А ще суспільству потрібно усвідомити, що ж два поняття – права і обов’язки. Тільки за цієї умови подібні ситуації будуть завершуватись точно не так, як вчорашня. 

“Департамент патрульної поліції буде сприяти слідству і проведенню службового розслідування, але ми надамо повну юридичну підтримку нашим патрульним”.

Стрілянина на Мазепи 

За даними слідства, двоє патрульних поліцейських зупинили авто, в якому перебували неповнолітні діти, чоловік і жінка. Вийти з авто вони відмовилися, тож поліцейські силою почали витягати чоловіка з жінкою з Jaguar, а також використали газовий балончик. Хлопчик знімав конфлікт на відео. За інформацією з власних джерел, загиблий - Джумбері Сілогава. 1 вересня чоловікові мало виповнитися 39 років. 

30 серпня опублікували відео порушення, яке призвело до затримання. На кадрах видно, що на перехресті проспекту Нігояна та вулиці Орловської водій Jaguar порушив ПДР. Він повернув ліворуч з правого ряду. Після цього за ним поїхала автівка патрульних.

У російських пабліках поширили фейк про дану ситуацію. Там заявляють, що стрілянина сталася під час вручення повістки. Адвокат Станіслав Ліфлянчик заявив, що поліції треба було все ж таки спробувати заблокувати авто, викликати слідчооперативну групу чи підмогу. Заступник керівника обласної прокуратури Олександр Савенко заявив, що затримано одну особу. Мер Дніпра Борис Філатов зауважив, що ніхто і ніколи не має права зневажати, хапати чи тягнути руки до людини у формі, яка виконує свої службові обов’язки. 30 серпня поліція оприлюднила запис затримання зі стрільбою та загиблим у Дніпрі.  Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко сказав, що ця ситуація – серйозний прецедент.

Раніше ми публікували відео порушення ПДР, яке, ймовірно, могло призвести до затримання зі стріляниною в Дніпрі на проспекті Мазепи. Нагадаємо, там після зупинки поліцейськими автомобіля стався конфлікт між керманичем, пасажиром і правоохоронцями. Суперечка призвела до бійки, і поліцейським довелося застосувати зброю. Відео знімали діти, які також перебували в салоні автомобіля. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.