«Це не патріотизм – це рагулізм»: у Дніпрі розгорілася палка дискусія стосовно утеплення у синьо-жовтих кольорах

«Це не патріотизм – це рагулізм»: у Дніпрі розгорілася палка дискусія стосовно утеплення у синьо-жовтих кольорах
Обговорення питання кольорів утеплення

У суботу, 1 квітня, соцмережами розлетілася фотографія будинку на вулиці Семафорній. На одному з поверхів багатоквартирного будинку утеплювали фасад. При цьому, на сірій цегляній багатоповерхівці утеплення виділялося кольорами – його зробили не однотонним, а у кольорах українського стяга – синьо-жовтим.

Проте «патріотичний» фасад оцінили не усі. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на публікацію у Facebook головного художника Дніпра Сергія Білопольського. Він вважає що «це не патріотизм – це рагулізм». Такий допис викликав палку дискусію у коментарях. Згодом Сергій пояснив свою позицію, навіть навів зображення, як приклади, як би варто було зробити.

«Справжній патріотизм – це не паплюжити фасад та державні кольори, а повісити справжній прапор. Але якщо хочеться зіпсувати фасад, робіть це менш помітно», - підписав зображення головний художник Дніпра.

За словами Сергія, з часом кольори вицвітуть, і містяни щодня бачитимуть байдужість до державного символу. Тож як альтернативу – краще вивісити з вікна невеликий прапор. Що ж стосується утеплення – то краще утеплювати увесь будинок в цілому, якщо ж такої можливості немає – то утеплення квартири треба робити в колір існуючого фасаду, аби воно було максимально непомітним.

«Уявіть собі, що буде з цими кольорами на фасаді десь за півроку-рік Навряд чи їх перефарбовуватимуть — кольори вицвітуть. І багато містян будуть щодня бачити байдужість до державного символу. А це неприпустимо! Чому б не вивісити з вікна справжній прапор, щоб можна було його періодично прати або замінювати? Це повага до державного символу, мешканців, фасаду.

Що стосується утеплення, краще було б не чіпати фасад взагалі. Але якщо є потреба в утепленні, то зробити його на всьому фасаді. Але це складніше... І якщо є крайня необхідність в утепленні ззовні однієї квартири, це треба робити максимально непомітним, в колір існуючого фасаду. Це також прояв поваги до міста, його мешканців, фасаду», - написав Сергій Білий.

Варіанти від Сергія Білопольського
Варіанти від Сергія Білопольського

Що стосується коментаторів, то там погляди розділилися. Дехто пропонував навіть оштрафувати господаря квартири та повернути фасад до початкового вигляду. Інші ж, навпаки, стали на сторону дніпрянина, аргументуючи це тим, що власник квартири може сам вирішувати, що йому робити. Проте таким коментаторам відповідали, що «фасад не є власністю власника квартири, і його власність закінчується у внутрішніх межах зовнішніх стін», а фасад «є власністю власника будинку».

Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради Надія Лиштва у коментарях пояснила, що будівля не знаходиться в історичному ареалі міста, тож паспорт опорядження фасаду не є обов’язковим.

«Постановою КМУ утеплення фасадів віднесено до робіт, що не потребують погодження. Саме тому, для історичних ареалів, нам і довелось робити регуляторний акт», - написала Надія Лиштва.

Інформатор направив запит до міськради Дніпра, аби отримати офіційне роз'яснення, чи потрібно отримувати дозвіл на зовнішнє утеплення квартири у багатоповерхівці та яким нормам воно має відповідати. Як тільки отримаємо відповідь - повідомимо своїх читачів.

Раніше ми також писали, у Дніпрі можуть повернути платні парковки. Окрім того, повідомляли, де у Дніпрі з 1 квітня можна їздити зі швидкістю до 70-90 кілометрів за годину. Читайте і про те, що у Дніпрі частково перекрили Слобожанський проспект.

Платон Бережний

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube