«Це сумна реальність»: чи можуть у Дніпрі та області ввести графіки відключення води

«Це сумна реальність»: чи можуть у Дніпрі та області ввести графіки відключення води
Голова Дніпропетровської облради відреагував на інформацію про можливі відключення водопостачання по Україні

У водоканалі українського міста Рівне 31 березня попередили споживачів, що у квітні можливий знижений тиск води, або ж повне відключення води у деякі години. Обмеження планують запровадити через мораторій на підвищення тарифів на воду. У підприємстві вважають, що для «виживання» потрібно підняти вартість кубометра води з нинішніх 32,60 гривні до 57,07. Народний депутат України Богдан Кицак в етері телеканалу «Новини.Live» зазначив, що графіки погодинної подачі води можуть запровадити і в інших містах.

Про це повідомляє Інформатор. За словами нардепа, ситуація пов’язана зі зростанням рівня заборгованості.

«Прецеденти, які зараз з'являються в Рівному, Франківську і так далі, вони далі будуть поширюватися по всій Україні. Тому що рівень заборгованості, якщо ми підсумовуємо по всій Україні, він нараховується на десятки мільярдів. Тому потрібно виходити з цієї ситуації. Чи ефективний цей вихід із ситуації? Ну, побачимо. Зараз буде всенародне невдоволення по прикладу Рівного, Франківська, потім в інших містах. Але разом з тим потрібно знаходити якесь ефективне рішення», - зазначив він.

Telegram oembed: https://t.me/informator_video/1594

Якщо відео не відтворюється - його можна переглянути у Telegram-каналі Інформатора

Голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук зазначив, що така ситуація з погодинною подачею води у Рівному – не збій системи, а тривожний сигнал. За його словами, у нашому регіоні до такої ситуації поки не дійшло лише через те, що різницю в тарифах закривають з місцевого бюджету.

«Це сумна реальність усіх наших міст. І приклад того, що без підтримки центрального рівня місцеве самоврядування може «не витягнути»… Зараз в нашій області вода є. У Кривому Розі, Дніпрі, Кам’янському, Павлограді, Нікополі вона подається без погодинних графіків. Ми в обласній раді разом з обласною військовою адміністрацією робимо все, щоб усе працювало, щоб люди були з водою. Спокій у громадах – це результат щоденної координації влади, комунальних служб і наших рішень як депутатського корпусу.

Обласна рада не піднімала тарифи для наших обласних водоканалів. Ті підприємства, які підпорядковуються ДОР, живуть за тарифами, котрі затверджує депутатський корпус. Для людей тарифи залишились без змін. Але собівартість питної води зросла через здорожчання електроенергії, пального, реагентів. Дніпропетровщина не чекала на диво, бо його не буде. В області ми закриваємо різницю в тарифах з обласного бюджету. Це непросте рішення, але воно правильне», - зазначив Лукашук.

За його словами, проблеми із водопостачанням наразі є в Марганці та Апостоловому. Там водоканали знаходяться у власності громад і через різницю у тарифах накопичили великі борги. Тож рано чи пізно і Дніпропетровська область може опинитися в ситуації, коли не буде вистачати коштів, аби покривати ці витрати.

«Зараз області, міста, громади змушені закривати цю різницю з місцевих бюджетів... Моя позиція проста: поки є можливість, під час війни треба забезпечувати людей базовими речами – водою і теплом. Після війни буде набагато складніше. Рано чи пізно доведеться переглядати тарифи – найімовірніше, їх доведеться підвищити. І про це треба чесно і відверто говорити вже сьогодні. Всім доведеться або піднімати тарифи до економічно обґрунтованого рівня, або шукати субвенції з держбюджету для місцевого самоврядування, бо не кожна громада і не кожне місто витримає це фінансово», - повідомив голова облради.

Раніше ми писали, що мешканців лівого берега Дніпра попередили про масштабне відключення води 2-3 квітня. Окрім того, мешканці Північного, Південного та селища Шевченко у Дніпрі, які майже на тиждень залишилися без водопостачання, набирають дощову воду. Розповідали ми й про те, що у Дніпрі абонплату за воду винесли в окрему платіжку.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube