Питання здоров'я є одним з найважливіших у житті людини. Особливо, коли мова заходить про дітей. Існує багато медичних міфів, у які вірять батьки, що в результаті може тільки нашкодити. Одним з таких є те, що не можна одразу робити кілька щеплень.
Міністерство охорони здоров’я України нагадало, що введення кількох вакцин одночасно є стандартною світовою практикою, яка допомагає швидше отримати необхідний захист та зменшити кількість візитів до лікаря. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
В результаті великої кількості досліджень стало відомо, що це абсолютно безпечно і не викликає додаткових побічних реакцій.
Одночасне введення декількох вакцин не може ослабити чи перевантажити імунітет людини. Із самого народження ми щоденно контактуємо з тисячами бактерій та вірусів.
"Наша імунна система працює в режимі 24/7, без відпусток та вихідних. І зустрічає вона живих активних збудників, а не знешкоджених чи ослаблених, як у вакцинах. Тому декілька вакцин в один день, або ж одна багатокомпонентна вакцина, не буде для неї проблемою", - повідомили у дописі.
Проте і тут є виключення. Варто знати, що не всі вакцини можна комбінувати:
Якщо ваша дитина чи ви надолужуєте календар щеплень або хочете зробити ще й декілька додаткових рекомендованих щеплень, порадьтеся із сімейним лікарем. Він запропонує вам схему вакцинації з урахуванням особливостей кожної з вакцин.
Раніше ми повідомляли про те, коли варто викликати швидку. Також писали, що у Дніпрі у психіатричній лікарні незаконно утримували військового. Крім цього, читайте про випадок ботулізму у Дніпрі.