Чи дійсно необхідна зимова гума: у поліції розвінчали популярні водійські міфи

Чи дійсно необхідна зимова гума: у поліції розвінчали популярні водійські міфи
Не нехтуйте своєю безпекою

З настанням холодів водіям необхідно підготувати авто до зимового сезону. Перші заморозки очікуються вже 20 листопада. На транспорті встановлюють зимову гуму і заливають зимовий омивач. Також важливо перевіряти стан акумулятора, наявність засобів очищення авто від снігу, або від обмерзання. Однак деякі водії вважають це лише міфами, які нерідко призводять до ДТП. І автомобілісти наражають на небезпеку не тільки себе, але й оточуючих. 

Поліцейські розвінчали п’ятірку популярних міфів щодо зимових шин. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу патрульної поліції України

Міф №1: “Раніше і без зимової гуми обходилися”

Суть міфу полягає у тому, що наші пращури їздили з настанням холодів без зимової гуми і “все було нормально”. Однак наші дідусі були змушені їздити в таких умовах через дефіцит спеціальної гуми. Крім того, в ті часи була менша інтенсивність руху на дорогах. Під час гострих ситуацій на трасі була можливість зманеврувати. 

Міф №2: “Це все маркетинг”

Чимало людей вважає, що сезонність шин нав’язали автомобілістам маркетологи. За словами патрульних, хімічний склад літньої гуми значно відрізняється від зимової. Через це літня гума на морозі починає “дубіти” і втрачається зчеплення з дорогою. А ваша машина перетворюється на велику "шайбу" на трасі.  

Міф №3: “Мене звати Домінік Торетто” 

Суть міфу полягає в тому, що водій впевнюється у своїй професійності, й починає вірити, що він за кермом наче Домінік Торетто. У поліції кажуть, що навіть найдосвідченіший водій безсилий проти законів фізики. На літній гумі авто має гірше зчеплення з дорогою і довший гальмівний шлях. І за екстрених ситуацій, де вирішують секунди, машина на зимовій гумі має більше шансів вчасно зупинитися. 

Міф №4: “Позашляховик все зробить” 

Деякі водії вважають, що якщо машина має повний привід, то вона здатна і не на зимових шинах їздити в ожеледицю. Патрульні зазначають, що це оманливе відчуття. Через великий розмір і вагу на літній гумі машина починає ковзати на дорозі. 

Міф №5: “Економія має бути економною”

Чимало автомобілістів вважають, що можна зекономити і замість повного комплекту шин, встановити зимову гуму лише на ведучу вісь. За словами патрульних, економний водій у фіналі отримає ще більше клопоту, бо машина дуже легко входить в занос у таких ситуаціях і не зберігає стабільність на дорозі. 

Нагадаємо, що у Дніпрі на Фабра ВАЗ розвернувся через подвійну суцільну та зніс огорожу. Також ми писали, що у Дніпрі біля «Славутича» на Поля ВАЗ врізався в огорожу. Повідомляли ми й про те, що Дніпропетровська область "лідирує" за кількістю ДТП з потерпілими

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube