День боротьби з раком: статистика захворювання в Дніпропетровській області

День боротьби з раком: статистика захворювання в Дніпропетровській області
Хвороба "молодшає"

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями. На Дніпропетровщині щороку фіксують від 10 до 12 тисяч нових випадків захворювання на рак. Лікарі запевняють, що вчасне виявлення онкології визначає подальший перебіг хвороби. 

Рак й надалі “молодшає”, відтепер онкологічні захворювання реєструються у 30-34 роки, що доводить й подальше зростання випадків для кожної вікової категорії. Про це пише Інформатор, посилаючись на публікацію Дніпропетровської обласної державної адміністрації. 

Боротьба зі злоякісними новоутвореннями потребує цілого комплексу закладів, але одним із найважливіших факторів є рання діагностика. За статистикою, більш вразливими до захворювання стають чоловіки у віковому діапазоні 60 - 65 років. У жінок пік захворюваності припадає на вікову категорію 60 - 75 років. 

Для чоловічої статі антирейтинг найчастіших онкозахворювань очолюють рак легенів та передміхурової залози. Так, варто зазначити, що ще 10 років тому рак передміхурової залози не входив навіть до десятки найпоширеніших. Тим часом для жінок найчастішим випадком захворювання є рак молочної залози. 

“Слід зауважити, що злоякісні новоутворення не виникають за один день, навіть не за один місяць чи рік. Кожному злоякісному новоутворенню передує передпухлинне захворювання, яке під впливом  якихось факторів перетворюється на злоякісну пухлину. Та, в свою чергу, розвивається в занедбану стадію онкологічного захворювання”, - зазначила заступниця гендиректора Дніпровського обласного клінічного онкологічного диспансеру Галина Донченко.

Своєчасне виявлення передпухлинної патології впливає на подальший розвиток хвороби та може значно підвищити ефективність лікування. Державна програма медичних гарантій надає пацієнтам можливість робити скринінг багатьох найчастіших випадків раку. Для отримання безкоштовного обстеження, необхідно отримати направлення від сімейного лікаря. Можливість зробити профілактичний огляд є у 73 медичних закладах Дніпропетровщини. Крім того, 10 лікарень області надають онкохворим послуги хіміотерапії, 6 закладів - онкогематологічне лікування та 3 заклади - променеву терапію. 

Раніше Інформатор доповідав про випадок ботулізму у Дніпрі. Також ви можете прочитати як у Дніпрі медики провели унікальну операцію бійцю з пораненням аорти.

Анастасія Озерська

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube