RU

Депутат із Дніпра розповів, навіщо потрібне тотальне спостереження за населенням

Читать на русском

Читать на русском
Депутат із Дніпра розповів, навіщо потрібне тотальне спостереження за населенням
Реалізація законопроєкту не потребує суттєвих додаткових фінансових витрат

В Україні хочуть ввести систему відеоспостереження та збирати персональні дані громадян. Відповідний законопроєкт №11031 зареєстрували у Верховній Раді. Це роблять, щоб запобігти правопорушенням шляхом превентивних заходів. 

За словами ініціатора законопроєкту, заступника Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності В’ячеслава Медяника, багато чого з документа в Україні вже існує. Але потрібно привести до ладу робочі моменти, щоб все працювало у законодавчих рамках з погляду європейської імплементації законодавства. Про це пише Інформатор з посиланням на Інформатор Україна

“Наприклад, у людини щось трапилося на вулиці — вкрали телефон. Вона відразу звертається до поліції. Там їй кажуть: “Дайте місце, де це трапилося”. Після цього поліція йде до власників магазинів, де є камери, чи у “Безпечне місто”. Тобто відбувається одне й те саме. І ми хочемо все легалізувати”, – каже Медяник.

Зазначається, що реалізація законопроєкту не потребує суттєвих додаткових фінансових витрат. Адже патрульна служба має доступ до програми системи відеоспостереження, наприклад, як у Дніпрі — “Безпечне місто”. Але потрібна максимальна легалізація її діяльності.  

“Наприклад, трапляються випадки, коли при розкритті правопорушень злочинці цікавляться: “А чи дана камера була офіційно ввезена в Україну, чи проходила сертифікацію”. Те ж саме, як і з алкотестерами, які використовують для виявлення нетверезих за кермом, чи апаратами контролю швидкісного режиму. Вони завозяться в Україну офіційно та проходять сертифікацію – яку через деякий час потрібно проводити повторно. І знаходилися люди, які робили запити – коли закінчився термін дії сертифікації. В результаті доводилося анулювати протокол”, – ділиться ініціатор законопроєкту.

Також у разі потреби влада зможе відразу вимкнути камери та систему автофіксації, щоб інші сили не втрутилися та не злили інформацію. Як це зробили на початку війни на Харківському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Швидко це вдалося зробити, оскільки пристрої державні, а не приватні. 

“А з приватниками такого немає. Тому й досі шукають диверсантів, які встановлюють камери на залізниці, пропускних станціях, інших режимних об’єктах – вони це роблять для того, щоб знімати інформацію, коли, наприклад, проходять потяги”, — підсумував В’ячеслав Медяник.

Нагадаємо, що дніпряни можуть отримати запис з камер відеоспостереження. Писали ми й про те, що за українцями стежитимуть понад 50 тисяч відеокамер. Також читайте, що адвокат із Дніпра пояснив, чи можна знімати поліцейських та військових на камеру.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.