В Україні немає нормативного акту, де написано про заборону фільмування поліцейського на камеру. Втім, не варто знімати переміщення військової техніки, блокпости, місця дислокації військових тощо. Натомість військових чи поліцейських, які вчиняють проти вас протиправні дії — можна. Адже ви фіксуєте звинувачення правоохоронця та свої заперечення.
Про це Інформатору розповів адвокат із Дніпра Станіслав Ліфлянчик.
“Ні в якому нормативному акті, я наголошую, ні в якому нормативному акті не зазначено, що ми не маємо право знімати поліцейських. Зараз йде маніпуляція з боку військових та поліцейських стосовно того, що нас не можна знімати, зараз війна. Немає такого нормативного акту. Є заборона на знімання переміщення військової техніки, знімання блокпостів, не осіб, що там знаходяться, а блокпостів. Дислокацій якихось військових тощо”, — наголосив адвокат.
Також, за словами Станіслава, коли спілкуєтесь з поліцейським, просіть його включити нагрудну камеру.
“Він зобов'язаний це робити і забороняйте йому взагалі здійснювати якісь дії, поки він це не зробить (не включить камеру - ред.). Насправді, якщо ви будете спілкуватись з ним з боку закону, він навряд чи буде вчиняти проти вас якісь незаконні дії. Тому що він буде розуміти, що ви людина якась підкована з правової точки зору, а відтак з вами шутки плохі”, — акцентував Ліфлянчик.
Нагадаємо, що адвокат із Дніпра розповів, коли можна буде порушувати комендантську годину. Також читайте, що готують депутати в новому законопроєкті про військові реєстри. Писали ми й про те, що акторка “Вечірнього кварталу” заявила, що люди неправильно зрозуміли жарт про “сіськадовськ”.