Дистанційний початок навчального року, наіменування алеї в парку Глоби та українізація Дніпра: що вирішили на сесії міськради
У середу, 17 серпня, у Дніпрі пройшла 26 чергова сесія міської ради. За її результатами вирішили ряд важливих питань.
Так, було остаточно вирішено, що навчальний рік 1 вересня розпочнеться дистанційно. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на пресслужбу Дніпровської міськради.
«Ми проводили консультації з батьками. Близько 80% з них підтримують це рішення», — зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов.
Улітку для освітян провели марафон із тренінгами, аби зробити онлайн-навчання більш ефективним. Нині педагоги Дніпра, зокрема й ті, що виїхали з міста, готові повернутися до дистанційного викладання.
Уроки проводитимуть як у так званому спільному форматі — коли діти разом із вчителем у відеоконференції, так і за типом індивідуальних занять — коли дитина виконує завдання, а потім відправляє їх педагогу. Графік дистанційного навчання вибудують комфортно для школярів різного віку. За всіма деталями та консультаціями батьки можуть звертатися до класних керівників і адміністрацій шкіл.
Окрім цього, у Дніпрі затвердили програму "лагідної українізації". Програма називається «Українською, будь ласка». «Це означає, що різні сфери міського життя заповнюватиме дедалі більше якісного україномовного контенту. Це і книги, і фільми, і медіапродукти, що розповідатимуть про українську історію, культуру та наших видатних діячів», — пояснив мер Дніпра.
Також у рамках програми створять безкоштовні курси, розмовні клуби та відеоуроки для дітей та дорослих.
Вирішили і те, щоб пішохідну алею в парку Глоби назвати на честь 264-го Папи Римського Івана Павла ІІ.
«Він був другом нашої країни і одним із найвидатніших понтифіків Католицької церкві. Він відвідував Україну на початку 2000-х, тож ми вирішили таким чином увічнити його пам’ять у нас у Дніпрі», — зауважив Борис Філатов.
Так Іван Павло ІІ очолював Католицьку церкву більше ніж 26 років, що є одним із найдовших серед понтифікатів в її історії. Поляк за національністю, він був першим в історії Папою-слов’янином. Його обрання сприяло, зокрема, поверненню релігійної свободи на пострадянські території.
Платон Бережний