У соцмережах розповсюджують фейк, начебто дітей в школах примушують здавати гроші на генератори для навчальних закладів. Буцімто за відмову – на заняття не пускають. Фотографія при цьому є очевидною підробкою.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на StopFake.
Фото було змінене у редакторі. Найімовірніше – на нього додали напис на дошці та портрет Володимира Зеленського. Цим знімком автори фейку намагаються вчергове розпалити ненависть в українців до влади та невдоволення ситуацією в країні.
Основний наратив фейку – дітей примушують оплачувати генератори для шкіл. Водночас, у школах України не здійснюються подібні збори коштів. Винятками можуть бути лише узгоджене з батьками надання платних послуг. При цьому, вони жодним чином не можуть впливати на навчальний процес. Усі випадки порушення цих правил завжди одразу висвітлюються та отримують широкий розголос, а про подібну ситуацію повідомлень не було.
Крім цього, значно більше питань викликає саме фото. Зокрема, в українських школах не вішаються портрети президента чи інших високопосадовців над дошкою. Особливо – одиноко по центру для привернення уваги. Крім цього, ряд прізвищ на дошці написані з помилками – таке написання фонетично наближене до російського звучання.
Сам знімок розповсюджувався саме російськими каналами. Перша її поява зафіксована у Telegram в одному з z-пабліків. Цей канал вже неодноразово намагався запускати фейки про Україну.
Нагадаємо, що в мережі розповсюджується фейк про закриття дитячої лікарні №6. Також ми розповідали, що у Дніпрі шахраї продають фейкові абонементи на паркування. Крім цього, мережею ширився фейк про те, начебто поліція шукає озброєних Дніпропетровських маніяків.