Дівчина з Дніпра взяла участь у перформансі на воді в Німеччині, присвяченому теракту на Каховській ГЕС

Дівчина з Дніпра взяла участь у перформансі на воді в Німеччині, присвяченому теракту на Каховській ГЕС
Не перша акція Ukrainian Cultural Network

“Вода – це життя, але росія перетворила її на смерть”. З таким гаслом учасниці організації Ukrainian Cultural Network 9 червня зайшли в річку Рейн з табличками, якими намагались пригорнути увагу європейського суспільства до Каховської катастрофи. Серед них – Ірина Соболенко, мешканка Дніпра, яка емігрувала до Німеччини в березні, на початку повномасштабного вторгнення. 

Про те, чим займається організація і як німці реагують на подібні акції від українських активісток/активістів, Ірина розповіла Інформатору. 

Про перформанс на воді

Учасниці Ukrainian Cultural Network зайшли в річку Рейн, тримаючи в руках таблички з написами англійською мовою. Ці меседжі так чи інакше пов’язані з підривом греблі Каховської ГЕС і наслідками катастрофи. Наводимо деякі з них:

  • “Україна незламна, але втопаюча”
  • “Україна зараз. Хто наступний?”
  • “Я взяла мого мішку Тедді, але я не змогла знайти мого собаку”
  • “Олені не живуть у воді - вони в ній помирають”
  • “Моя бабуся утонула в Новій Каховці”
  • “Моє місто було окуповане, зараз воно тоне”.

Перформанс зафільмував німецький фотограф Девід Янг, який співпрацює з виданням Bild. Додаткового символізму надавало те, що в річці Рейн небезпечно купатись через сильну течію, за винятком деяких локацій, визначених в офіційних документах.

“Основне гасло: вода – це життя, але росія перетворила її на смерть. В нашій ідеї локації так само було закладена ця метафора тому, що дійсно, люди не можуть жити без води, проте росія зробила так, що вода стала вбивцею”, – розповіла Ірина. 

Більше фото з перформансу дивіться нижче
Більше фото з перформансу дивіться нижче

Про Ukrainian Cultural Network

В команді – 8 українок. Хтось переїхав до Німеччини через повномасштабне вторгнення, хтось живе тут вже 5-10 років через навчання або роботу. Дві засновниці, яких Ірина називає “рушійною силою організації” – з Маріуполя і Криму. Всі вони об'єднані однією метою – інформування європейського суспільства про те, що відбувається на території нашої держави і з нашими людьми. 

Окрім цього, організація має на меті підтримку та розвиток української культури. За словами Ірини, наразі дуже багато митців перебуває за кордоном, але за різних причин їхня творчість – на паузі. Впливають або відсутність контактів, або стресові умови, які заважають рухатись далі. А Ukrainian Cultural Network є платформою та конектором між митцями і суспільними діячами локально, в Німеччині. 

Організація молода, тому наразі має лише декілька реалізованих проєктів. Але у дівчат багато ідей та планів. Попереднім заходом був мітинг до Дня захисту дітей. Якраз в той день в результаті чергової російської терористичної атаки загинули діти. Учасниці Ukrainian Cultural Network збирали українців і німців у Дюссельдорфі. Провели невелику ходу і демонстрацію в центрі міста. Розповідали про тероризм рф, який вона вчиняє в Україні. 

“З цим дуже важко миритись і емоційно важко це витримувати на відстані. Це той момент, коли відстань не рятує, відстань робить ще болючіше. Ти дуже далеко і ти фактично руцями нічого не можеш зробити, але не діяти також не можеш”, – ділиться Іра. 

А зараз дівчата працюють над заходами до Івана Купала і Дня Незалежності. 

Мітинг до Дня захисту дітей
Мітинг до Дня захисту дітей
Пригортають увагу європейського суспільства
Пригортають увагу європейського суспільства
Єднаймось!
Єднаймось!

Про очкування від заходів

За словами Ірини, якихось конкретних і чітких дій вони не можуть ніколи очікувати, адже Німеччина дуже підтримує Україну – і народ, і влада. Навіть, попри те, що ухвалення деяких рішень займає доволі багато часу.  Активістка вважає, що це особливість чинної системи управління. І розповіла, що Німеччина – це бюрократична держава, через це потрібно дуже багато папірців і процедур. Але не слід забувати, що вона є однією з провідних європейських країн – можливо, і завдяки цьому в тому числі. 

“Проте, коли був мітинг, націлений на відправлення “Леопардів” в Україну, в Німеччині вийшло багато організацій в різних містах, влаштували заходи  – і після цього буквально через 3-5 днів відправлення було вже затверджено. Тобто коли ми робимо заходи, то не можемо чітко спрогнозувати, як саме і коли це спрацює. Але ми точно знаємо і розуміємо, що це спрацює”. 

Про реакцію в європейському суспільстві

Як і всюди – є ті, хто підтримує і ті, хто не підтримує. Ірина вважає це нормальною історією. В Німеччині є велика російська діаспора. Але більшість німців, яких знає дівчина, дуже підтримують українців і витрачають багато часу на це. Допомагають інформуванням і поширенням контактів. 

“Проте все одно є відчуття того, що вже трошки втомились люди. І це стосується не тільки німців, а й навіть українців за кордоном, що нас, звісно, дуже сильно бентежить тому, що не можна забувати про те, що війна і що за кордоном не літають ракети. Фактично це доки Україна стоїть. І ми завжди апелюємо цією фразою”. 

Втім, люди продовжують працювати, і це важливо, незважаючи на локації. Потрібно надавати цьому розголос, адже будь-які маленькі дії в результаті сумуються і це дає неоціненний внесок в Перемогу. 

Посилання на Instagram організації.

Наслідки від прориву греблі Каховської ГЕС
Наслідки від прориву греблі Каховської ГЕС
Моторошні кадри
Моторошні кадри
Смертельний вирок багатьом тваринам
Смертельний вирок багатьом тваринам
"Україна зараз. Хто наступний?"
"Україна зараз. Хто наступний?"
Реалії, в яких живе Україна
Реалії, в яких живе Україна

Раніше ми повідомляли про нову виставку в Музеї АТО в Дніпрі: на ній показали, що залишають асвабадітєлі після "жестів доброї волі". Також читайте про загадкові зображення військових з QR-кодами, які з'являються на стінах будівель в Дніпрі. Писали і про виставку бійця Третьої штурмової бригади Сергія Балашова "Війна у 35 мм"

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube