Понад 11 місяців наші військові боронять Батьківщину. Кожен сантиметр звільненої території дається нам втратою Захисників. Багато хто віддав за свободу власне життя. Хтось зник безвісти під час виконання бойових завдань. Багато дружин стають вдовами, діти залишаються без батька, а старенькі батьки — без опори та підтримки.
Сім’я кожного загиблого чи зниклого безвісти Героя має право на отримання виплат. Інформатор поспілкувався з адвокатом Станіславом Ліфлянчиком та розповість, хто має право, та як отримати гроші від держави.
Родичі зниклих безвісти Захисників можуть розраховувати на ті виплати, які отримував воїн. Тобто, якщо його щомісячна зарплатня становила 30 тисяч, вам платитимуть 30 тисяч. Якщо 100 тисяч — 100 тисяч. Ці кошти вам нараховуватимуть поки не знайдеться воїн, чи не встановлять, що він загинув.
“Розраховувати на такі виплати може дружина, діти, батьки чи утриманці”, — зазначив адвокат.
“Далі вони (документи та довідки - ред.) подаються до тих самих органів, що займаються виплатою пенсій, соціальних виплат. І таким чином оформлюються виплати. Дана заява повинна бути розглянута протягом 15 днів з моменту подачі”, — зазначив адвокат Станіслав.
Якщо людина знайшлась, то вам слід повідомити про це органи соціальної служби. Вони припинять нарахування коштів на сім’ю та поновлять виплати безпосередньо військовому.
“Якщо цього не зробити, то може бути дуже боляче. Держава може звернутися з вимогою про те, щоб повернути виплачені кошти, може подати позивну заяву про це. Можуть нарахувати певні штрафні санкції, тобто цього краще не робити”, — акцентував Станіслав Ліфлянчик.
Сім’ї загиблих Героїв можуть розраховувати на виплату компенсації у розмірі 15 мільйонів гривень. На ці кошти можуть розраховувати дружина, діти та батьки.
“Всі ті, хто звернуться з відповідними заявами, між ними повинно бути розподілена ця сума в різних частинах. Виплата здійснюється на рахунок відкритий у банку, який є державним, або в якому є частина державної власності”, — додав адвокат Ліфлянчик.
Щоб отримати грошову компенсацію від держави необхідно:
“Тому що, наприклад, якщо він (Захисник - ред.) покінчив життя самогубством, або це було під час дезертирства, то в такому разі ця сума не підлягає виплаті. Тобто повинно бути встановлено, що він загинув під час виконання бойових дій, бойових обов’язків і він є Захисником Батьківщини. Там ще декілька документів, які отримуються від командування його, далі вони оформлюються та подаються до Пенсійного фонду”, — підсумував Ліфлянчик.
У разі прийняття позитивного рішення держава нарахує цю суму протягом календарного року. Однак, якщо ви не подасте документи на отримання компенсації від держави, ці кошти вам не нарахують.
Наші Герої та їх родичі можуть розраховувати на безоплатну правову допомогу від Благодійного фонду “ПроЮкрейн”. Його організував адвокат Станіслав Ліфлянчик разом з Кирилом Жовтопупом. Наразі 20 адвокатів-волонтерів готові захищати інтереси воїнів та їх сімей.
На які послуги ви можете розраховувати:
“Або, наприклад, з боку держави є порушення. Тобто не виплачується заробітна плата, не виплачується в повному обсязі, виплачується, але не та (сума - ред.). Тобто щось таке відбувається, ви можете до нас звернутися” — зазначив адвокат Станіслав Ліфлянчик.
Щоб отримати правничу правову допомогу ви можете в Instagram, Facebook, або зателефонувавши за номером: (066) 292- 89-90.
Раніше Інформатор писав, хто підпадає під цільову мобілізацію. Також читайте, що поруч із Дніпром з’явились провокативні списки військовозобов’язаних. Нагадаємо, які документи потрібні для оформлення посвідчення УБД. Покрокові дії ви можете знайти тут. Раніше адвокатка із Дніпра розповіла про "підводні камені" та переваги оформлення УБД.
Відео: Дмитро Федоров