Вже 8 місяць в Україні триває війна. За цей час росіяни розбомбили та понівечили багато домівок та об'єктів інфраструктури країни. Аби їх відновити та прибрати наслідки ворожих атак, владі необхідні додаткові робітники. Тому з’явилося питання цільової мобілізації.
Кого можуть призвати відновлювати міста — Інформатор дізнавався. За словами адвоката Станіслава Ліфлянчика, до робіт залучатимуть осіб, яких не мобілізували в армію та збройні сили України.
“Їх можна мобілізувати ось саме за цільовою мобілізацією. Тобто приймається рішення центральним органом виконавчої влади — це президент України, і вводиться цільова мобілізація”, — розповів адвокат.
За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, перевагу надаватимуть тим особам, які є безробітними. Однак Станіслав наголосив, що згідно з законом, такого поняття немає. І розраховувати лише на те, що так і буде не варто.
“Тобто люди, які стоять у центрі зайнятості, не можуть знайти роботу, їм держава виплачує певну допомогу і вони не шукають роботу. Тобто такі громадяни також є в такій зоні ризику, яких можуть мобілізувати для цільової мобілізації”, — додав Ліфлянчик.
Все, що не стосується військових дій. Однак пов’язано з ліквідацією їх наслідків:
Цільова мобілізація не безоплатна. За неї будуть нараховувати заробітну плату. Проте її розмір наразі невідомий.
Згідно з законом роботодавці зобов’язані зберігати робоче місце за людьми, які піддані цільовій мобілізації. А ще — сплачувати заробітну плату. Проте, чи можливе це в сьогоденних реаліях — питання.
“Тобто, крім того, що ви були з роботою, вас мобілізували за такою мобілізацією, то вам ще буде сплачувати заробітну плату роботодавець. Враховуючи економічний стан на сьогоднішній день, чи зможе роботодавець реально платити заробітну плату співробітнику, який не заробляє коштів підприємству - це питання. Доволі логічне, і дуже важливе”, — сказав Станіслав.
Наразі питання про цільову мобілізацію не стоїть взагалі. Щоб почати відновлювати міста, повинні закінчитися якісь бойові дії.
"Я не виключаю, що вона може бути впроваджена. Однак вона буде якоюсь частковою, на певному ареалі. І я думаю, що вона не буде такою страшною, як в нас описують.Тобто людину, яка має якісь вади зі здоров’ям, і не може виконувати важкі роботи, її навряд чи будуть туди залучати", — поділився Станіслав.
Раніше ми писали, що чи можуть в Україні вручати повістки на блокпості, в магазині чи на зупинці. Також читайте, що військовослужбовці, які знаходяться далеко від своїх наречених, можуть укласти шлюб дистанційно.
Відео: Владислав Степанов