RU

До 34 тисяч гривень: в України планують штрафувати власників автівок та мотоциклів за надмірний шум на дорозі

Читать на русском

Читать на русском
До 34 тисяч гривень: в України планують штрафувати власників автівок та мотоциклів за надмірний шум на дорозі
Відповідний законопроєкт зареєстрували на сайті Верховної Ради 4 серпня

В Україні планують штрафувати водіїв автівок та мотоциклів за надмірний шум від транспортних засобів. Відповідний законопроєкт зареєстрували на сайті Верховної Ради 4 серпня. Згідно з документом, порушникам загрожуватиме до 34 тисяч штрафу та втрата водійського посвідчення.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна

Зокрема, йдеться про законопроєкт №9564 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення адміністративної відповідальності за керування або експлуатацію транспортних засобів із перевищенням допустимого рівня шуму". Документ пропонує доповнити статтю 121 КУпАП. Нова норма передбачатиме адміністративну відповідальність за перевищення встановленого законодавством допустимого рівня шуму на дорогах. 

Сума штрафів 

Через надмірний шум власників автомобілей чи мотоциклів пропонують штрафувати:

  • за перше порушення - на 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів (17 000 гривень),
  • за повторне порушення - на 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів (34 000 гривень) та можливе позбавлення водійських прав до 6 місяців.

Нові правила пропонують встановити виключно у межах населених пунктах. Таким чином, проведення автомобільних спортивних змагань та інших заходів за межами населених пунктів під порушення не підпадає. 

Нагадаємо, що в Україні скасували певні обмеження при складанні іспитів для отримання водійських прав. Раніше ми писали, як в “Дії” замінити водійське посвідчення. Також читайте, що в Україні по-новому перевірятимуть водіїв на алкоголь.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.