RU

Довідка переселенця: як оформити виплати без паспорту

Читать на русском

Читать на русском
Довідка переселенця: як оформити виплати без паспорту
Найважливіше про отримання статусу внутрішньо переміщеної особи

Голова громадської організації «Нова Перемога» Сергій Сличко розповів про найважливіші аспекти отримання статусу внутрішньо переміщеної особи і про те, як оформлювати статус ВПО, коли всі документи були знищені.

«Неодноразово зустрічав людей, які вважають, що за відсутності якихось документів із переліку для оформлення ВПО офіційна реєстрація як переселенця взагалі неможлива. Особливо це стосується документів про реєстрацію місця проживання. Але це далеко не так. Навіть якщо у вас не було офіційної реєстрації, але ви вимушено виїхали зі свого міста, то маєте повне право на оформлення статусу та всі відповідні виплати», — наголосив голова громадської організації.

Як зазначив Сергій Сличко, право на офіційну реєстрацію як переселенця мають навіть ті, хто змінив місце проживання в межах однієї громади чи міста. Завдяки офіційній реєстрації ви можете отримати щомісячні виплати від держави в розмірі 2000 грн на одну дорослу людину. Діти і люди з інвалідністю отримують по 3000 грн. Крім держави, фінансову підтримку надають різні міжнародні організації, у пріоритеті діяльності яких є переселенці. Міжнародну допомогу можна отримувати через сервіс єДопомога.

Є два варіанти оформлення статусу ВПО. Перший — через додаток Дія. Ця функція доступна в розділі «Послуги». У заявці треба вказати місце, куди ви виїхали, чи є у вас діти, повідомити, яка потрібна додаткова допомога, зазначити банківський рахунок і контактні дані. Під час заповнення заявки треба бути в радіусі 5 км від місця, яке ви вказуєте як нове житло. Заявка формується автоматично, довідка з’явиться в Дії самостійно.

 

Другий спосіб — це особисто відвідати ЦНАП або міську чи селищну раду і заповнити заявку письмово. При собі треба мати паспорт чи будь-який інший документ, що підтверджує особу. Також треба надати документ, який підтверджує, що ви мешкали в населеному пункті, звідки виїхали.

«Що робити, коли ви втратили документи або не мали офіційної реєстрації? У разі втрати документів треба звернутися до Державної міграційної служби, щоб отримати нові. У ДМС треба отримати документ, що підтверджуватиме виготовлення паспорта, і далі продовжувати оформлення довідки ВПО.

Якщо ви не мали офіційної реєстрації, треба надати докази, що ви проживали в місті, яке довелось залишити. Це можуть бути військовий квиток, трудова книжка, медичні документи, документи про освіту або навіть відео чи фото. Якщо у вас є дитина, то це може бути рішення про зарахування дитини до школи чи дитячого садочка», — повідомив Сергій Сличко.

По додаткову інформацію щодо оформлення довідки ВПО можна звертатись на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Більше корисної інформації можна отримати на каналі “Нова Перемога блог Сергія Сличка”.

Партнерський матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.