RU

Двадцять три людини загинули: 15 роковини трагедії на Мандриківській у Дніпрі

Читать на русском

Читать на русском
Двадцять три людини загинули: 15 роковини трагедії на Мандриківській у Дніпрі
Вибух зруйнував один під’їзд і перекриття будинку

У четвер, 13 жовтня, в Дніпрі вшанували  пам`ять 23 загиблих внаслідок вибуху на Мандриківській, 127. У роковини трагедії до храму на честь ікони Божої Матері «У скорботах і печалях втіха», який побудовано на місці вибуху прийшли родичі загиблих, рятувальники та міські посадовці.

У храмі поклали квіти до меморіального знаку на подвір’ї, - пише Інформатор.

«Першими до місця виклику прибули рятувальники, які розбирали завали вручну по цеглині, аби не травмувати ще живих мешканців під розваленою будівлею», - написав начальник управління ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

Покладання квітів
Покладання квітів

Нагадаємо, що в жовтні 2007 року, через витік газу в багатоповерхівці стався вибух. Він повністю зруйнував один під’їзд і перекриття будинку, понівечив близько 40 квартир. Пошукові роботи тривали тиждень. Завали розбирали вручну та за допомогою спеціальної техніки. Усього тоді загинуло 23 жителі, серед яких було 7 дітей. Наймолодшому загиблому було 6 років.

Причини вибуху

Було декілька версій. Зрештою, було доведено, причина вибуху -  несправність газорозподільного пункту і, якби не недбалість місцевого підприємства ВАТ «Дніпрогаз», то вибуху можна було уникнути. Мешканці цього будинку за декілька днів до вибуху зателефонували працівникам «Дніпрогазу» і повідомили їм, що вони стали відчувати запах газу. Їм відповіли, що треба лише відчинити вікна або кватирки.

«Обладнання на газорозподільному пункті було застаріле - кінця 60-х років. Експерти показали, що максимальний термін його експлуатації становив 18 років», - розказав тоді адвокат потерпілих Дмитро Поповський.

Причина вибуху -  несправність газорозподільного пункту
Причина вибуху -  несправність газорозподільного пункту

Що було далі

Зруйновану частину багатоповерхівки знесли у грудні того ж року. Після вибуху були заарештовані керівники «Дніпрогазу». Суд тривав до листопада 2013 року. Винними визнали першого заступника директора підприємства Сорокіна та головного інженера Бачуріна (засуджено до 3,5 років в'язниці без права надалі обіймати посади на підприємствах газозабезпечення), а також майстра дільниці Максима Мурзіна (4 роки та 4 місяці в'язниці).

В ході розслідування справу Ігора Іванкова, ексгендиректора підприємства, спершу виділили в окреме провадження. А у квітні 2018 року справу закрили на підставі закінчення строків давності.

Раніше ми показали, як виглядає місце прильоту російського "Іскандера". Показували ми і те, як виглядає будинок в Дніпрі після влучання ворожої ракети.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.