RU

Е-протокол: в Україні змінились правила техогляду авто

Читать на русском

Читать на русском
Е-протокол: в Україні змінились правила техогляду авто
Основне нововведення - відеофіксація процесу обслуговування

З 25 серпня в Україні запровадили нові правила обов’язкового технічного контролю за станом автомобіля. Вводиться Е-протокол, який передбачає, що перевірку авто фіксуватимуть на відео. Нововведення повноцінно запрацює лише через пів року після припинення або скасування воєнного стану.

Зйомка техогляду на відео унеможливить підробку протоколів та фіктивне проходження контролю. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Е-протокол обов’язкового технічного контролю буде вміщувати в себе всю необхідну інформацію про проходження технічного контролю, включаючи дату, час і результати перевірки. Пункти, де водії проходитимуть технічний контроль, будуть зобов'язані зберігати усі документи, а також фото- і відеоматеріали процесу перевірки кожного транспортного засобу протягом строку дії протоколу. Останній вважатиметься недійсним, якщо міститиме неповну інформацію.

Що входить в необхідний техогляд авто і скільки це коштує

Легкові автомобілі повинні пройти техогляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а далі – кожні 2 роки. Якщо транспорт використовують для комерційних перевезень, його слід перевіряти щорічно. 

Техогляд передбачає перевірку наступних систем автомобіля: системи гальмового і рульового керування;

  • зовнішніх світлових приладів; 
  • пневматичних шин та коліс; 
  • світлопропускання скла; 
  • газобалонного обладнання (за наявності);
  • інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Також під час техогляду спеціалісти звіряють ідентифікаційні номери і номерні знаки автомобіля з даними реєстраційних документів. Ціна техогляду в Україні наразі наступна:

  • легкові авто - від 1120 гривень; 
  • автобуси масою понад 5 тонн - від 1340 гривень;
  • вантажівки масою понад 12 тонн - від 1440 гривень;
  • причепи - від 1120 гривень; 
  • причепи масою понад 10 тонн - до 1320 гривень.

Раніше ми писали, що українці можуть обрати та забронювати номер на авто онлайн. Також читайте, що в Україні скасували певні обмеження для складання іспиту на водійське посвідчення. Крім цього, Інформатор повідомляв, як в “Дії” замінити водійське посвідчення.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.