RU

Повістки в Україні планують видавати під відеозапис

Читать на русском

Читать на русском
Повістки в Україні планують видавати під відеозапис
Повістки під запис

В мережі розповсюдилося відео, як чоловікові, вручаючи повістку, скручували руки та ноги. Через це у процедуру внесли зміни. Тепер весь процес фіксуватиме спеціальна бодікамера, яку отримають працівники територіальних центрів комплектування.

Таке рішення прийняли з метою об'єктивної оцінки конфліктів між військовими та призовниками. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на Інформатор Україна.

За словами очільниці пресцентру Оперативного Командування "Південь" Наталії Гуменюк, зараз розпочато службове розслідування інциденту в Одесі та вже незабаром всі винні понесуть покарання. При цьому Гуменюк зазначала, що такі випадки вручення повісток не мають масового характеру.

Гуменюк також пояснила, що часто призовники, яким вручають повістки демонстративно влаштовують провокацію. Вони починають кричати, заявляють про насильницькі дії, що лише підігріває необхідну картинку для російської пропаганди.

"Кожна група споряджається. Ми над цим працюємо. Оскільки це не обов'язковий елемент, але розуміючи, що ось так можуть розвиватися події, ми використовували це як спосіб застереження для того, щоб дійсно об'єктивно мати можливість оцінити всю ситуацію, якщо така виникла", - пояснила Гуменюк в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода LIVE».

Мобілізація в Україні

В Україні мобілізація триває з 24 лютого 2022 року - дня, коли російська федерація напала на Україну. Вона затверджена Указом українського президента Володимира Зеленського і продовжується кожні дев'яносто днів. Під обов'язкову мобілізацію підпадають усі чоловіки, віком від 18 до 60 років. 

Слід зазначити, що у січні-лютому, напередодні нового "великого" наступу росії, повістки в Україні почали роздавати більш інтенсивно, що також пов'язано із необхідністю провести ротацію українських бійців на фронті. Втім частина українців не підлягає службі в армії за станом здоров'я. Серед хвороб, з якими не несуть службу в армії, називають, приміром, туберкульоз, хвороби вуха, органів дихання. Також в окремих випадках повістку взагалі можуть анулювати. Це відбувається тоді, коли чоловіка визнали звільненим від військової служби, або він має бронь чи відтермінування.

Раніше ми повідомляли про те, чи можуть трансгендери покидати Україну під час воєнного стану. Також писали, хто не підлягає призову у воєнний час за станом здоров’я в Україні. Також Інформатор повідомляв, чи означає отримання повістки на вулиці одразу мобілізацію, в Міноборони роз’яснили всі нюанси. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.