Головне футбольне змагання чотириріччя добігло свого кінця. Чемпіонат світу у Катарі видався багатим на емоції та сюрпризи. Та й в цілому, турнір вийшов незвичним. Перший Мундіаль на Близькому Сході, перший ЧС, який проходить не влітку, як зазвичай, а у листопаді-грудні, а також останній турнір, у фінальній частині якого виступають 32 національні збірні.
Та які ж події стали найбільш пам’ятними та несподіваними для футбольних фанатів? Відповідь на це питання ви можете знайти далі.
Груповий етап фінальної частини Чемпіонату світу 2022 року виявився багатим на несподіванки. Наприклад, у групі «А» виступала збірна Катару – країни-господарки змагань. Ця команда стала першою в історії ЧС господаркою, яка втратила шанси на вихід до плей-офф ще після другого туру. Фінальний результат виступу – нуль очок і лише один забитий гол у трьох іграх.
До останньої хвилини було цікаво у групі «С». Аргентина у третьому турі перемагала Польщу із рахунком 2:0, а Мексика з таким же рахунком долала Саудівську Аравію. За такого результату у плей-офф виходили Аргентина та Мексика. Проте вже на п’ятій доданій до другого тайму хвилині Саудівська Аравія забила у ворота мексиканців, чим нічого не змінила для себе, проте завдяки меншій кількості пропущених голів з другого місця у групі далі пройшла саме збірна Польщі.
Напевне найбільш інтригуючою та несподіваною вийшла група «Е». Шанси на вихід до плей-офф перед третім туром мали усі чотири команди: як фаворити – Іспанія та Німеччина, так і збірні Японії та Коста-Рики. Німеччина свою частину завдання виконала, перемігши Коста-Рику з рахунком 4-2, а осі Іспанія програла 1:2 Японії, через що матчів на виліт пройшли саме японці та іспанці, а німці навіть не вийшли з групи.
Були і неочікувані результати трохи меншого масштабу. У групі «D» останньою стала збірна Данії, яка спромоглася набрати лише один пункт у трьох протистояннях, а з другого місця групи «Н» у плей-офф вийшла Республіка Корея, а не Гана чи Уругвай. Провальним турнір видався й для Бельгії, яка вчергове не виправдала сподівань фанатів. У не надто складній групі зі збірними Марокко, Хорватії та Канади бельгійці стали лише третіми.
А ще – жодна зі збірних на груповому етапі не спромоглася здобути три перемоги і набрати 9 залікових пунктів.
Якщо ви не бачили голи Рішарлісона та Альвареса – то ви не стали свідками магії футболу.
Бразилець забив шикарний гол у ворота збірної Сербії ще на груповому етапі – боковими ножицями у падінні. І хто казав, що бразильці мали сподіватися лише на Неймара? Що стосується удару Альвареса у ворота збірної Хорватії – то він вийшов простим. Проте сольний прохід Лео Мессі з флангу, який цьому передував, вийшов просто неймовірним. 35-річний аргентинець створив справжній шедевр. Це треба бачити!
Ще один несподіваний момент Чемпіонату світу 2022 року – це робота арбітрів. Мова зараз не про помилки, та навіть не про роботу системи VAR, а про кількість компенсованих хвилин до таймів у матчах. Якщо усі футбольні фанати звикли бачити 1-3 додані хвилини до основних 45 у таймі, то на ЧС у Катарі арбітри часто компенсують 7-8, а то й понад 10 хвилин до тайму. І не через травми чи довгий перегляд відеоповторів, а й у звичайних іграх, які нічого не вирішують. Наприклад, на матчі між Англією та Іраном арбітр компенсував 24 хвилини.
У фінальному матчі зустрілися збірні Аргентини та Франції. Перші на шляху до вирішальної гри здолали США, Нідерланди і Хорватію, другі – Польщу, Англію та Марокко. А ще – це вийшло протиборство найкращих гравців турніру, а можливо – й світу. Ліонель Мессі та Кіліан Мбаппе ще і підійшли до фіналу у статусі ліпших бомбардирів Чемпіонату світу 2022 року, маючи по 5 голів у своєму активі кожен до фіналу.
Один – жива легенда, для якого цей матч міг стати останнім в кар’єрі у складі збірної Аргентини. Інший – молода зірка, яка могла відібрати у Мессі звання найкращого у світі. Хто ж став кращим і приніс своїй країні омріяний третій титул Чемпіона світу – рекомендуємо подивитись цей матч, аби дізнатися.
Рекламний матеріал