RU

Головні яскраві та несподівані моменти Чемпіонату світу 2022

Підсумки ЧС-2022 у Катарі

Головне футбольне змагання чотириріччя добігло свого кінця. Чемпіонат світу у Катарі видався багатим на емоції та сюрпризи. Та й в цілому, турнір вийшов незвичним. Перший Мундіаль на Близькому Сході, перший ЧС, який проходить не влітку, як зазвичай, а у листопаді-грудні, а також останній турнір, у фінальній частині якого виступають 32 національні збірні.

Та які ж події стали найбільш пам’ятними та несподіваними для футбольних фанатів? Відповідь на це питання ви можете знайти далі.

Несподіванки групового етапу

Груповий етап фінальної частини Чемпіонату світу 2022 року виявився багатим на несподіванки. Наприклад, у групі «А» виступала збірна Катару – країни-господарки змагань. Ця команда стала першою в історії ЧС господаркою, яка втратила шанси на вихід до плей-офф ще після другого туру. Фінальний результат виступу – нуль очок і лише один забитий гол у трьох іграх.

До останньої хвилини було цікаво у групі «С». Аргентина у третьому турі перемагала Польщу із рахунком 2:0, а Мексика з таким же рахунком долала Саудівську Аравію. За такого результату у плей-офф виходили Аргентина та Мексика. Проте вже на п’ятій доданій до другого тайму хвилині Саудівська Аравія забила у ворота мексиканців, чим нічого не змінила для себе, проте завдяки меншій кількості пропущених голів з другого місця у групі далі пройшла саме збірна Польщі.

Напевне найбільш інтригуючою та несподіваною вийшла група «Е». Шанси на вихід до плей-офф перед третім туром мали усі чотири команди: як фаворити – Іспанія та Німеччина, так і збірні Японії та Коста-Рики. Німеччина свою частину завдання виконала, перемігши Коста-Рику з рахунком 4-2, а осі Іспанія програла 1:2 Японії, через що матчів на виліт пройшли саме японці та іспанці, а німці навіть не вийшли з групи.

Були і неочікувані результати трохи меншого масштабу. У групі «D» останньою стала збірна Данії, яка спромоглася набрати лише один пункт у трьох протистояннях, а з другого місця групи «Н» у плей-офф вийшла Республіка Корея, а не Гана чи Уругвай. Провальним турнір видався й для Бельгії, яка вчергове не виправдала сподівань фанатів. У не надто складній групі зі збірними Марокко, Хорватії та Канади бельгійці стали лише третіми.

А ще – жодна зі збірних на груповому етапі не спромоглася здобути три перемоги і набрати 9 залікових пунктів.

Збірна Німеччини

Голи Рішарлісона та Альвареса

Якщо ви не бачили голи Рішарлісона та Альвареса – то ви не стали свідками магії футболу.

Бразилець забив шикарний гол у ворота збірної Сербії ще на груповому етапі – боковими ножицями у падінні. І хто казав, що бразильці мали сподіватися лише на Неймара? Що стосується удару Альвареса у ворота збірної Хорватії – то він вийшов простим. Проте сольний прохід Лео Мессі з флангу, який цьому передував, вийшов просто неймовірним. 35-річний аргентинець створив справжній шедевр. Це треба бачити!

Гол Рішарлісона

Компенсований час

Ще один несподіваний момент Чемпіонату світу 2022 року – це робота арбітрів. Мова зараз не про помилки, та навіть не про роботу системи VAR, а про кількість компенсованих хвилин до таймів у матчах. Якщо усі футбольні фанати звикли бачити 1-3 додані хвилини до основних 45 у таймі, то на ЧС у Катарі арбітри часто компенсують 7-8, а то й понад 10 хвилин до тайму. І не через травми чи довгий перегляд відеоповторів, а й у звичайних іграх, які нічого не вирішують. Наприклад, на матчі між Англією та Іраном арбітр компенсував 24 хвилини.

Суддівство викликало запитання

Протистояння Мессі та Мбаппе у фіналі

У фінальному матчі зустрілися збірні Аргентини та Франції. Перші на шляху до вирішальної гри здолали США, Нідерланди і Хорватію, другі – Польщу, Англію та Марокко. А ще – це вийшло протиборство найкращих гравців турніру, а можливо – й світу. Ліонель Мессі та Кіліан Мбаппе ще і підійшли до фіналу у статусі ліпших бомбардирів Чемпіонату світу 2022 року, маючи по 5 голів у своєму активі кожен до фіналу.

Один – жива легенда, для якого цей матч міг стати останнім в кар’єрі у складі збірної Аргентини. Інший – молода зірка, яка могла відібрати у Мессі звання найкращого у світі. Хто ж став кращим і приніс своїй країні омріяний третій титул Чемпіона світу – рекомендуємо подивитись цей матч, аби дізнатися.