Хто з чоловіків може перетнути кордон під час війни: що для цього потрібно

Хто з чоловіків може перетнути кордон під час війни: що для цього потрібно

Хто з чоловіків може перетнути кордон під час війни: що для цього потрібно

24 лютого звична для нас реальність змінилась. Деякі українці прокинулися від звуків вибухів. А згодом повідомили, що в Україні запроваджено режим воєнного стану.

Відтоді законодавство заборонило виїжджати за кордон чоловікам від 18 до 60 років. Проте є категорії осіб, які все ж таки можуть перетнути кордон, розповіла адвокат Майя Сергєєва Інформатору.

 

Чоловікам таких категорій дозволяється виїжджати за межі України:

  

    •  Чоловіки, які оформили інвалідність (І, ІІ, ІІІ категорія);

 

    •  Чоловіки, які зняті з військового обліку за рішенням ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку;

 

    • Чоловіки, які зняті з обліку у військкоматі та не перебувають на постійному місці проживання за кордоном з дозволом Державної міграційної служби України (ті хто постійно проживає, працює чи має договірні зобов’язання за кордоном);

 

    • Чоловіки, які тимчасово непридатні до військової служби;

 

    • Чоловіки, які мають чи утримують трьох або більше дітей віком до 18 років, у тому числі і від різних шлюбів;

 

    • Чоловіки, які самостійно виховує одну та більше дитину до 18 років;

 

    • Чоловіки, які супроводжує особу з інвалідністю I, II групи;

 

    • Чоловіки, які супроводжує людину, яка потребує постійного догляду;

 

    • Чоловіки, які супроводжують дітей, дружину чи батьків на лікування, або їде доглядати за ними;

 

    • Чоловіки, що супроводжують дітей з інвалідністю;

 

    • Чоловіки-студенти, які навчаються за кордоном;

 

    • Чоловіки-водії, волонтери;

 

    • Чоловіки, які заброньовані за підприємством та мають документ про відрядження;

 

    • Чоловіки держслужбовці та депутати;

 

    • Чоловіки спортсмени, тренери, судді зі складу національних збірних команд України та інші фахівці відповідальні за підготовку спортсменів;

 

    • Чоловіки, які є працівниками Укрзалізниці.

 

 

Для перетину кордону вам знадобляться такі документи:

  

    • Чоловікам з інвалідністю:  довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації  №  157-1/о) ; посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійне чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги; довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Кількість перетинань державного кордону на виїзд з України не обмежується.

  

За документами, що підтверджують інвалідність, які отримані за кордоном не можливо перетнути кордон. Оскільки вони не передбачені в Правилах. 

  

    • Чоловіки, які тимчасово непридатні до військової служби: документ, що підтверджує інвалідність або висновок військово-лікарської комісії на термін до 6 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

  

Чоловік, який обмежено придатний до військової служби та має військово-облікові документи з ТЦК та СП із відміткою/записом «непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час» – не має права виїжджати за межі України.

  

    • Чоловіки, які мають чи утримують 3-х або більше дітей віком до 18 років: свідоцтво про народження дітей (трьох і більше); свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю дітей (3-х та більше) та, відповідно, свідоцтво про народження цих дітей; рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком; рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком; посвідчення батька багатодітної сім’ї.

  

Якщо чоловік не проживає однією родиною зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей). Це може бути: рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів тощо.

 

Ба більше, виїзд чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, без дітей дозволяється за наявності свідоцтва про народження дітей (трьох і більше) або нотаріально завірених копій.

  

    • Чоловіки, які самостійно виховує одну та більше дитину до 18 років: свідоцтво  про народження дитини (дітей); свідоцтво про смерть матері дитини; рішення суду про позбавлення матері батьківських прав; рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав; рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою; рішення суду про оголошення матері померлою.

  

Разом з тим, громадянам необхідно врахувати, що у разі, якщо чоловік вдруге одружився, то у такому випадку він вже не вважається особою, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років.

  

    • Чоловіки, які супроводжують людину з інвалідністю I, II групи, чи людину яка потребує постійного догляду: документи, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність.

 

Супровід людини з інвалідністю можливий тільки 1 раз на період дії воєнного або надзвичайного стану. 

  

    • Чоловіки, які супроводжують дітей, дружину чи батьків на лікування, або їде доглядати за ними: довідки про отримання державної допомоги на хвору дитину; документа, виданого лікарсько-консультативною комісією  закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ; документів, що підтверджують родинні зв’язки (у разі здійснення супроводу  матір’ю та / або батьком); або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує таку дитину.

 

Виїзд чоловіків, для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми не можливий без хворого. 

«Зазначена норма поширюється на військовозобов’язаних, які перетинають державний кордон на виїзд з України, лише для супроводу осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та осіб, які потребують постійного догляду. Перетин державного кордону військовозобов’язаними для супроводу осіб з інвалідністю ІІІ групи законодавством України непередбачено. Проте, для супроводу інваліда ІІІ групи необхідно оформити документи довідку про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд», — наголосила Майя Сергєєва.

 

    • Чоловіки, що супроводжують дітей з інвалідністю мають надати підтвердження родинних зв’язків та одного з документів: посвідчення, де зазначено категорію «дитина з інвалідністю»; довідка про отримання державної соціальної допомоги; індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю; медичний висновок  про дитину з інвалідністю до 18 років (його корінець); рішення /розпорядження про встановлення опіки; піклування; договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу.

 

    • Чоловіки-студенти, які навчаються за кордоном повинні надати студентський квиток або студентську візу; перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному виші; військово-облікові документи з записом щодо надання відстрочки від призову (призову за мобілізацією), видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

 

    • Чоловіки-водії, волонтери: дозвіл на перетинання кордону надає обласна військова адміністрація або Міністерство інфраструктури, якщо його мета – це переміщення гуманітарної допомоги.

 

    • Чоловіки держслужбовці та депутати за наявності документів, що підтверджують службове відрядження або документи, що підтверджують відпустку, разом із посвідченням про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік або витягу з наказу Міністерства економіки.

 

 

ЯКЩО ВАМ ПОТРІБНА ДОПОМОГА АДВОКАТА

Майя Сергєєва — адвокат, який допоможе владнати будь-які юридичні питання. Якщо вам необхідна консультація спеціаліста, телефонуйте за номером:  (096) 944-55-59.  Або пишіть у Facebook.

Раніше ми писали, що в Україні з 1 жовтня жінок зобов’яжуть стати на військовий облік. Також читайте, що у Генштабі пояснили, як жінок братимуть на військовий облік. Окрім того, Лачен та Притула розказали куди пішли 600 мільйонів, які збирали на «народні Байрактари».

 

Софія Скорик

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube