Як обрати маршрутизатор: загальні критерії

Як обрати маршрутизатор: загальні критерії
Выбор роутера

Навчальний рік розпочався, і тепер діти все більше часу проводитимуть удома за уроками. Для успішного пошуку інформації їм потрібен швидкісний інтернет, який у наш час забезпечує не тільки хороший оператор, а й роутер.  Як батькам вибрати маршрутизатор, якщо в магазинах величезний асортимент гаджетів і масив технічної інформації?

Важливо відштовхуватися від своїх потреб і фінансових можливостей. Почнемо з першої категорії та пояснимо, які можуть бути проблеми під час вибору маршрутизатора. Вони бувають:

  • для квартири. Якщо у вас одна або дві кімнати, підійде і бюджетний варіант. Утім, пам'ятайте, що в багатоквартирних будинках маршрутизатори можуть заважати один одному і "перекривати" частоти. Через це знижується і швидкість роботи Wi-fi, тому враховуйте це при виборі
  • для будинку. Тут перепоною для частот можуть бути товсті стіни, а сигнал не завжди сягатиме території двору. Тому до роутера краще придбати репітери. Або придбати маршрутизатори з прошивкою Mesh-системи
  • для дачі. Логічно, що вимоги до роутера - такі самі, що й для пристрою в будинку. Утім, є відмінність. У сільській місцевості або на території, віддаленій від міста, може погано функціонувати покриття. Тож варто подбати про модем або SIM-карту.
  • для "розумного" будинку. Роутер буде заряджати сигналом кілька гаджетів, тому заздалегідь подумайте про кілька доступів до інтернету. Це можуть бути різні провайдери або провайдер і модем.

Очевидно, кожна група відрізняється від іншої радіусом

Важливо розуміти, де ви будете використовувати роутер
Важливо розуміти, де ви будете використовувати роутер

Окей, ми визначилися з категорією, але як розібратися в абревіатурах, які містить назва роутера? Кожна з них впливає на швидкість реагування сигналу, тому не нехтуйте технічними характеристиками, якими б складними вони не були.

Отже, технологія FTTB дає максимальну швидкість підключення до інтернету - до 1000 Мб/с від провайдера до користувача. Підходить для квартир у багатоквартирних будинках. Більш повільною є технологія ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line). Але для її швидкої роботи потрібна звичайна телефонна лінія. У такому разі маршрутизатор працюватиме зі швидкістю 24 Мб/с до споживача і 3 Мб/с від споживача до провайдера. Здається, вибір очевидний? Їдемо далі.

Частота - сучасні роутери працюють на 2,4 ГГц. Але пам'ятайте про недолік роботи маршрутизатора в багатоквартирному будинку. Інші пристрої можуть перекривати сигнал, тому дедалі частіше мешканці висоток обирають маршрутизатори на додатковому діапазоні 5ГГц.

Додатковими підсилювачами сигналу можуть бути антени і репітори (останнє - як додатковий пристрій, не властивість маршрутизатора). Зверніть на них увагу, якщо хочете потужний зв'язок. Утім, хороший маршрутизатор коштує хороші гроші. На допомогу прийдуть хороші знижки.

Сигнал может быть гораздо сильнее благодаря антенам
Сигнал может быть гораздо сильнее благодаря антенам
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube