Навчальний рік розпочався, і тепер діти все більше часу проводитимуть удома за уроками. Для успішного пошуку інформації їм потрібен швидкісний інтернет, який у наш час забезпечує не тільки хороший оператор, а й роутер. Як батькам вибрати маршрутизатор, якщо в магазинах величезний асортимент гаджетів і масив технічної інформації?
Важливо відштовхуватися від своїх потреб і фінансових можливостей. Почнемо з першої категорії та пояснимо, які можуть бути проблеми під час вибору маршрутизатора. Вони бувають:
Очевидно, кожна група відрізняється від іншої радіусом
Окей, ми визначилися з категорією, але як розібратися в абревіатурах, які містить назва роутера? Кожна з них впливає на швидкість реагування сигналу, тому не нехтуйте технічними характеристиками, якими б складними вони не були.
Отже, технологія FTTB дає максимальну швидкість підключення до інтернету - до 1000 Мб/с від провайдера до користувача. Підходить для квартир у багатоквартирних будинках. Більш повільною є технологія ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line). Але для її швидкої роботи потрібна звичайна телефонна лінія. У такому разі маршрутизатор працюватиме зі швидкістю 24 Мб/с до споживача і 3 Мб/с від споживача до провайдера. Здається, вибір очевидний? Їдемо далі.
Частота - сучасні роутери працюють на 2,4 ГГц. Але пам'ятайте про недолік роботи маршрутизатора в багатоквартирному будинку. Інші пристрої можуть перекривати сигнал, тому дедалі частіше мешканці висоток обирають маршрутизатори на додатковому діапазоні 5ГГц.
Додатковими підсилювачами сигналу можуть бути антени і репітори (останнє - як додатковий пристрій, не властивість маршрутизатора). Зверніть на них увагу, якщо хочете потужний зв'язок. Утім, хороший маршрутизатор коштує хороші гроші. На допомогу прийдуть хороші знижки.