RU

Комітет Верховної Ради ухвалив рішення про перейменування Новомосковська: про яку назву йдеться

Читать на русском

Читать на русском
Комітет Верховної Ради ухвалив рішення про перейменування Новомосковська: про яку назву йдеться
Комітет Верховної Ради вирішив перейменувати Новомосковськ на Самар

21 лютого комітет Верховної Ради ухвалив рішення перейменувати Новомосковськ на Самар. Це історична назва міста. Попереду – голосування народних депутатів. Та це не той варіант (Нова Самарь), за який голосували місцеві депутати у Новомосковську.

Відповідний пост зробила народна депутатка Лариса Білозір. Про це повідомляє Інформатор.

“Новомосковську буде повернуто історичну назву Самар. Южноукраїнськ буде перейменовано на Гард. Комітет рішення ухвалив, далі зала! P. S. Також підтримано пропозиції про перейменування ще 26 маленьких населених пунктів в межах деколонізації”, – йдеться у пості Лариси Білозір.

Прокоментував подію і Сергій Рєзнік, міський голова Новомосковська.

“Сьогодні (21 лютого, – ред.) Комітет ВРУ прийняв рішення перейменувати наше місто на Самар. Безумовно, як я і казав раніше, остаточне слово за Верховною Радою. В сесійній залі народні обранці мають проголосувати за нову назву міста”, – написав Сергій Рєзнік у своєму Telegram-каналі.

Перейменування Новомосковська

У жовтні 2023 року у Новомосковську відбулось засідання робочої групи з перейменування міста. На ньому визначилися із трьома назвами: Новосамарськ, Самар та Новоселиця. Назви обрали шляхом голосування за кожен із запропонованих варіантів. У грудні голосування завершилось. З 70 тисяч мешканців міста свій голос віддали 1 309 людей, тобто 1,87 відсотка населення Новомосковська. Після цього провели підсумкове засідання робочої групи з перейменування міста. На ньому підрахували голоси. Назва Новосамарськ отримала 51,43% голосів, Самар – 41,65%, а Новоселиця – 6,92%.

22 грудня у Новомосковську проходила сесія міськради. У сесійній залі депутати мали розглянути питання про перейменування міста, однак не прийняли жодного варіанту. На сесії 16 січня вони знову не змогли дійти до консенсусу. 23 січня пройшла позачергова сесія міськради. 21 з 28 депутатів віддали свої голоси за варіант Нова Самарь.

Нагадаємо, раніше Інформатор дізнавався, як дніпряни ставляться до перейменування проспекту Гагаріна та вулиці Титова. Також читайте, що у Дніпрі перейменували проспект Гагаріна та ще 91 топонім. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Дніпрі перейменували 724 топоніми за 10 років.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.