Після підриву росіянами Каховської ГЕС українська екосистема переживатиме значні зміни. А сама Україна зіштовхнеться з економічними та екологічними наслідками. Проте екологиня з Дніпра Тетяна Лампіка заявила, що ця техногенна катастрофа у майбутній перспективі матиме позитивні наслідки.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
За словами Лампіки, малі річки почнуть наповнюватися водою, а тому більше річкової води потрапить до Чорного моря. Це спричинить пришвидшення течії і промиється русло Дніпра.
Лампіка нагадала, що свого часу директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України, член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар виступав за демонтаж каскаду дніпровських гребель заради рятування річки.
"Я вважаю, що це потрібно зробити, але не таким варварським методом, до якого вдались російські терористи", — сказала Тетяна Лампіка.
Також Лампіка розповіла, що свого часу будівництво каскаду ГЕС сильно змінило екосистему України.
“Зараз на півдні України ситуація повертатиметься до природного стану. Це принесе великі збитки та є небезпечним для мешканців. Осушені території підуть під воду, а територія, що була під водою, стане суходолом", – каже Лампіка в коментарі Інформатор-Україна.
Найбільше екологиня стурбована долею ЗАЕС, оскільки атомна станція охолоджувалася водою з Каховського водосховища. Не дивлячись на те, що ЗАЕС має великий запас міцності, Лампіка впевнена, що мета росіян полягала у залякуванні ядерною катастрофою.
Нагадаємо, що у 6 червня окупанти підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. Через це Президент України Володимир Зеленьский скликав термінове засідання РНБО. Також ми писали, яка ситуація в Херсонській області та чи є небезпека для Запорізької АЕС. Інформатор повідомляв, що у Кривому Розі у зв’язку з катастрофою запровадили обмеження використання води.
У Дніпрі ситуація з водопостачанням контрольована і всі об’єкти КП “Дніпроводоканал” працюють у штатному режимі. Міський голова Дніпра Борис Філатов закликав містян заспокоїтися та припинити паніку.