RU

Майже на половину більше: тарифи на воду у Дніпрі можуть зрости двічі за рік

Читать на русском

Читать на русском
Майже на половину більше: тарифи на воду у Дніпрі можуть зрости двічі за рік
Як у 2024 році може зрости вартість кубометра води у Дніпрі

Наприкінці січня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що до кінця діючого опалювального сезону тарифи на комунальні послуги підвищувати не будуть. Що ж означає така заява? Як виявилося — можливість того, що ціна комуналки зросте одразу по завершенні сезону теплопостачання. Вартість абонплати за воду вже зросла, на черзі й вартість кубометра води.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) мала розглянути можливість підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення для 16 підприємств в українських регіонах 6 лютого. Проте розгляд цієї теми перенесли на невизначений термін, - повідомляє Інформатор із посиланням на НКРЕКП.

Що маємо зараз?

Нині у Дніпрі діють тарифи на воду, встановлені з 1 січня 2022 року. Вартість кубометра води складає 31,36 гривні (з ПДВ). 18,16 гривні складає тариф за централізоване водопостачання, 13,20 гривень – за централізоване водовідведення. 

У 2023 році було декілька спроб збільшити тарифи, проте усі вони тоді провалилися. У грудні 2022 року НКРЕКП затвердила двоетапне зростання вартості кубометра води для абонентів «Дніпроводоканалу» на 2023 рік та вже за кілька днів рішення скасували і відправили на доопрацювання. Не відбулося підвищення тарифу на воду і 1 квітня 2023 року. У червні зазнала поразки й чергова спроба - НКРЕКП затвердило зростання вартості води з 1 липня, проте проти цього тоді виступили Володимир Зеленський та Денис Шмигаль. Що змінилося зараз, адже воєнний стан все ще триває, — невідомо.

Що пропонують?

У проєкті постанови НКРЕКП пропонують двічі підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення комунальному підприємству «Дніпроводоканал».

З 1 квітня 2024 року (до 30 червня):

  • водопостачання – 18,49 гривні за 1 кубометр (без ПДВ);
  • водовідведення – 12,85 гривні за 1 кубометр (без ПДВ).

З 1 липня 2024 року:

  • водопостачання – 23,92 гривні за 1 кубометр (без ПДВ);
  • водовідведення – 14,62 гривні за 1 кубометр (без ПДВ).

Якщо підсумувати і врахувати 20% ПДВ, то з 1 квітня вартість кубометра води може зрости з нинішніх 31,36 гривні – до 37,61 гривні, а з 1 липня – до 46,25 гривні. Таким чином, за два підвищення за кубометр води потрібно буде сплачувати на понад 47% більше.

Проєкт постанови НКРЕКП
Проєкт постанови НКРЕКП
Проєкт постанови НКРЕКП
Проєкт постанови НКРЕКП

Раніше ми писали, що у Дніпрі з 1 січня змінився розмір абонплати за воду. Розповідали ми й про те, що при якій сумі боргу у Дніпрі відключатимуть абонентів від водопостачання. Окрім того, у Дніпрі боржників відрізатимуть від тепла під’їздами

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.