RU

У Дніпрі змінився розмір абонплати за воду: скільки треба платити

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі змінився розмір абонплати за воду: скільки треба платити
У Дніпрі змінили тарифи на воду

Для мешканців Дніпра змінився розмір абонплати за водопостачання та водовідведення. Нові тарифи ввели ще з 1 січня 2024 року. Відповідну інформацію оприлюднили 31 січня.

Як і раніше, тариф на воду складається з двох частин – абонентської плати та оплати використаних кубометрів води. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на КП «Дніпроводоканал».

Вартість кубометра у Дніпрі поки залишається сталою - 31,36 гривні (з ПДВ) за 1 кубічний метр. 18,16 гривні складає тариф за централізоване водопостачання, 13,20 гривень – за централізоване водовідведення. Тариф діє з 1 січня 2022 року. А ось розмір абонплати щороку змінюється. Він складається з двох частин: постійної, за обслуговування договору, та змінної – за обслуговування лічильника. 

Для мешканців багатоквартирних будинків:

  • водопостачання – 18,54 гривні;
  • водовідведення – 17,46 гривні.

Для мешканців багатоквартирних будинків (якщо у будівлі є вузли комерційного обліку (загальнобудинкові лічильники) води):

  • водопостачання – 19,92 гривні;
  • водовідведення – 17,46 гривні.

Для приватного сектору:

  • водопостачання – 36,98 гривні (при наявності лічильника);
  • водопостачання – 18,54 гривні (без лічильника);
  • водовідведення – 17,46 гривні (якщо будинок підключений до каналізації).

«Звертаємо увагу, нарахування плати за абонентське обслуговування здійснюються щомісячно у фіксованому розмірі, незалежно від кількості осіб, зареєстрованих у квартирі і, навіть тоді, коли абонент не користується послугами водопостачання та водовідведення.

Шановні споживачі, зазначений платіж є обов’язковим, тому просимо не забувати здійснювати оплату крім основних послуг ще і за абонентське обслуговування», - звернулися до людей у «Дніпроводоканалі».

Варто зазначити, що абонплата за воду не повинна перевищувати граничного розміру, встановленого Кабміном. При прожитковому мінімумі у 2920 гривень абонплата не може перевищувати 42,94 гривні (з ПДВ).

Якщо ж вам стало цікаво, платити тепер доведеться більше чи менше, то маємо повідомити наступне. У порівнянні з тарифами на абонплату, які діяли з 1 січня 2023 року по 1 січня 2024 року - абонплата зросла:

  • для багатоквартирних будинків з загальнобудинковим лічильником: було 29,47 грн – стало 37,38 грн;
  • для багатоквартирних будинків без загальнобудинкового лічильника: було 28,73 – стало 36 грн.

Раніше ми писали, при якій сумі боргу у Дніпрі відключатимуть абонентів від водопостачання. Розповідали ми й про те, скільки дніпряни платять за комунальні послуги. Окрім того, у Дніпрі боржників відрізатимуть від тепла під’їздами

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.