У 2024 році Офіс омбудсмена отримав 1560 звернень щодо порушення прав людини під час мобілізації. Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, представляючи щорічну доповідь у парламенті 1 травня. Однак попри негативні сторони Лубінець висвітлив і позитивні зрушення у вирішенні проблем з порушенням прав людини в Україні.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.
За даними Омбудсмана, за 2024 рік надійшло понад 1500 звернень щодо порушення прав людини під час мобілізації. І ця ситуація з дотриманням прав людей погіршилася.
Зокрема зросла кількість звернень щодо дій представників ТЦК та СП, а також вперше в 2024 році зафіксовано випадок недопуску працівників Офісу до особи, яка потребувала термінового захисту.
Лубінець наголосив на позитивній динаміці — правоохоронці та Міноборони почали оперативніше реагувати. Зокрема відкриваються кримінальні провадження, порушення отримують юридичну оцінку.
"І я бачу, що всі, хто порушують права людини, роблять це в незаконний спосіб. Прийде точно час, коли вони отримають юридичну оцінку своїх дій", — додав Лубінець.
Парламент 1 травня ухвалив проєкт постанови про доповідь Уповноваженого — “за” проголосували 284 депутати. Лубінець підкреслив, що документ фіксує ключові виклики у сфері прав людини та є важливим для євроінтеграції України.
Раніше ми писали, що Зеленський прокоментував скарги на “силову мобілізацію” і заявив, що вона не має масовий характер. Писали ми також, що в Україні "знімають" бронь з медиків. І повідомляли також, що Дніпропетровська область у лідерах за кількістю неоплачених штрафів ТЦК.