Назва, яка болить: де у Дніпрі знаходиться резиденція «Little Mariupol» та чим вона займається

Софія Скорик

У Дніпрі переселенці відкрили резиденцію «Little Mariupol»

Івенти, смачна кава, допомога переселенцям та військовослужбовцям. Всім цим займається резиденція — «Little Mariupol». Засновники добре розуміють потреби та проблеми внутрішньо переміщених осіб, адже самі - маріупольці. 

Один із них - Кирило Долімбаєв. Чоловік організував резиденцію, бо чудово розуміє, через що пройшли його земляки, розповів він Інформатору. 

«З Маріуполя я виїхав 27 лютого, тому що публічні особи, волонтери, активісти, поліціанти та військові були у списках ДРГ. Ми були там на знищення. Нам про це повідомили правоохоронні органи та дали 5 хвилин на збори. Я з родиною виїхав. Спочатку їх відправив до безпечного місця, потім повернувся вже до Дніпра», —  розповів Кирило. 

Чоловік знав, що у Дніпрі релігійні діячі з Маріуполя почали створювати гуманітарний хаб «Доброго ранку, ми з Маріуполя». Він приєднався до них та вони разом почали масштабувати ідею. Спочатку обслуговували 50 біженців щодня. Зараз — приблизно 3500 осіб. 

«І вже у квітні цього року я замислився відкрити «Вільний Простір - Little Mariupol» Дніпро. Простір соціальної та психологічної реабілітації для переселенців та військовослужбовців», — акцентував Долімбаєв.

Цей хаб він разом з Володимиром Лихачовим створював з нуля. Окрім стін та підлоги в приміщенні нічого не було. З купівлею техніки та меблів допомогла ООН. 

«Вони надали нам приблизно 860 тисяч гривень. Решта — за свій кошт. Я непогано заробляю в банку, тому розумію, що потрібно щось робити», — поділився Кирило. 

Володимир мав у Маріуполі низку кав’ярень та магазинів. Наразі все знищено та пограбовано. Та коли Кирило запропонував відкрити напрямок кав’ярні, одразу погодився. 

«Трохи спочатку було складно. Був якийсь психологічний бар’єр. В іншому нічого складного не було. Тобто був великий досвід з Маріуполя. Відкрили, почали працювати. Все достатньо вийшло швидко. Ціни достатньо демократичні, кава дуже смачна. Все успішно», — поділився Володимир Лихачов. 

У закладі можна самому купити каву та залишити «підвищену» для переселенців чи військовослужбовців. Проте останніх доводиться за руку затягувати до кав’ярні. Вони не хочуть щось отримувати безкоштовно. А хочуть оплачувати. 

Окрім великого асортименту кави в закладі є бібліотека, в якій зібрано 2500 книжок, проводять різноманітні івенти для дітей, історичні лекції, є україномовний хаб та English Club. Це все безкоштовно не тільки для переселенців, а й для дніпрян, вінничан та усіх охочих відвідати заклад. 

Проте головна родзинка резиденції — здійснення бажань дітлахів та забезпечення їх усім необхідним для навчання. Кирило впевнений, що допомагати в першу чергу слід саме дітям. Бо саме вони наше майбутнє.

«Мені всі батьки пишуть у месенджери про що мріють діти. Одна дівчинка мріяла про хом’яка саме жіночої статі. Вона хотіла назвати її Катериною. Я шукав дівчинку хом’яка, хом'ячиху. Знайшов. Але вона ще прохала красивий будиночок для неї. Знайшли будинок, подарували та й все», —  розповів Кирило Долумбаєв. 

Для переселенців тут є все: юридична, психологічна та точкова допомога:  породіллям, немовлятам, дорослим. Забезпечують кормом і тварин. Звернутися можуть усі, хто цього потребує. Писати можна в особисті повідомлення Кирилу в Facebook

Також Кирило поділився, що в планах ще відкрити майданчик для підтримки малого бізнесу, який переїхав з окупованих територій у 2014 році до Дніпра та Дніпровського району. Приміщення обладнають під гуманітарний хаб. У ньому можна буде отримати продукти, засоби гігієни, одяг, ліки тощо.

Раніше ми писали, що у Дніпрі розігрують футболку воротаря ФК «Дніпро» та м'яч з автографами футболістів. Також читайте, що у Дніпрі 10-річна дівчинка збирає кошти на дрон для ЗСУ.

 

 

 

No ad for you