RU

Новий закон про мобілізацію: які обов’язки для бізнесу в ньому передбачені

Читать на русском

Читать на русском
Новий закон про мобілізацію: які обов’язки для бізнесу в ньому передбачені
Новий закон про мобілізацію запряцює вже 18 травня - що в ньому стосується бізнесу

Уже в цю суботу, 18 травня, набуде чинності новий закон №3633-IX про посилення мобілізації, який 16 квітня 2024 підписав Президент України Володимир Зеленський. Він передбачає впровадження більших штрафів за неявку в ТЦК. І запуск електронного реєстру “Оберіг”, а також вилучення автівок у цивільного населення на потреби ЗСУ. Це призвело до того, що українці вже масово почали переоформлювати свої автівки

Відповідний закон впроваджує нові обов’язки для бізнесу. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Серед нового - в законі закріплюється законодавчо таке поняття як “оповіщення”. Це доведення органів місцевої влади, військового управління, установ, організацій та населення про виклик громадян в ТЦК, а також вручення повісток для подальшого прибуття людей в збірні пункти. 

Таким чином роботодавці будуть змушені робити оповіщення і забезпечувати видачу повісток. Однак що саме передбачають «організаційно-технічні заходи» в законі не конкретизується. 

Термін "оповіщення" в законі про мобілізацію
Термін "оповіщення" в законі про мобілізацію

Також в новий закон додалося поняття “система військового обліку”. Воно визначає, хто має бути організатором військового обліку на підприємстві, хто його має вести, а хто є “об’єктом” цього обліку. 

Система військового обліку в новому законі
Система військового обліку в новому законі

Ще підприємства, установи, організації та заклади освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності, зобов’язані на вимогу ТЦК сповістити призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до ТЦК, забезпечити їх своєчасне прибуття за цим викликом, у 7-денний строк повідомити відповідні ТЦК про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Нагадаємо, що обласний ТЦК у Дніпрі оголосив тендер на майже 11 мільйонів гривень на перевезення військовозобов’язаних. Також народні депутати продовжили воєнний стан та мобілізацію ще на 90 днів. Крім цього, ми писали про те, що в ТЦК у Кривому Розі помер 44-річний чоловік. Рідні не вірять, що у нього стався епілептичний напад

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.