RU

За рішенням військових адміністрацій: як вилучатимуть автомобілі на потреби ЗСУ за новим законом про мобілізацію

Читать на русском

Читать на русском
За рішенням військових адміністрацій: як вилучатимуть автомобілі на потреби ЗСУ за новим законом про мобілізацію
Новий закон про мобілізацію передбачає вилучення авто у населення та бізнесу на потреби ЗСУ

У вівторок, 16 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення мобілізації. Одне з найобговорюваніших положень у документі - “мобілізація” транспортних засобів. Держава отримала право безоплатно залучати транспортні засоби та техніку бізнесу та приватних осіб для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.

У документі прописані основні моменти, компенсація за авто та повернення після демобілізації. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Так, згідно з новим законом, кількість транспортних засобів, які залучатимуть, визначатимуть для кожного підприємства, установи та організації згідно з мобілізаційним планом України. Місцеві державні адміністрації розроблять ці плани за поданням ТЦК та СП. Процес залучення транспортних засобів буде здійснюватися на підставі рішень місцевих державних адміністрацій. Це зможуть робити представники ТЦК та СП, СБУ та органи української розвідки. Приймання-передача транспортних засобів буде оформлюватися актами з детальним описом.

Після оголошення демобілізації транспортні засоби мають бути повернені власникам протягом 30 днів. У разі пошкодження або втрати транспортного засобу під час мобілізації, власнику виплачуватимуть компенсацію.

Транспортні засоби, призначені для доукомплектування Збройних Сил та інших військових формувань, не можуть бути відчужені або передані іншим особам з моменту оголошення загальної мобілізації.

Транспортні засоби, що належать на праві власності громадянам і є їхнім єдиним транспортним засобом, не підлягають примусовому вилученню для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань. 

Здебільшого до мобілізації залучатимуть великогабаритний, вантажний транспорт, спецтранспорт та позашляховики. Положення, які стосуються військово-транспортної повинності, набудуть чинності через вісім місяців. Тобто транспорт зможуть залучати до війська лише з середини січня 2025 року. Транспортний засіб не зможуть забрати в одній області та відправити в іншу. 

Нагадаємо, коли почне діяти та як вплине на виїзд чоловіків за кордон новий закон про мобілізацію в Україні. Інформатор проводив своє соціологічне опитування та цікавився думкою дніпрян щодо “мобілізації” автівок у громадян. Також читайте, що питання демобілізації виключили з законопроєкту про мобілізацію за ініціативою Сирського.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.