RU
Головна
Дніпро
14:21, 1 Лютого
Информатор UA

Интро

Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень. За даними слідства підозрювані це - колишні менеджери найбільшої нафтовидобувної компанії ПАТ «Укрнафта» та нафтопереробної компанії ПАТ «Укртатнафта». Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом. Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності, - повідомляє Інформатор із посиланням на публікацію СБУ. Зокрема, виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів. За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній. У рамках слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчинені кримінальних правопорушень. І хоча в публікації СБУ немає згадок прізвища Ігора Коломойського, ці фото ще від ранку "гуляють" у мережі.  СБУ проводить обшуки Викриті масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень Обшуки провели і за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів Нагадаємо, у листопаді 2022 року співробітники СБУ здійснили превентивні заходи, аби не допустити дестабілізації роботи найбільшого нафтопереробного заводу та нафтовидобувної компанії України, а також забезпечити їх передачу до державної власності у робочому стані. Це було зроблено після засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Раніше ми повідомляли, що суд у Дніпрі позбавив компанію Коломойського права експлуатувати Дніпровський міжнародний аеропорт. Також ми писали, що СБУ завершила перевірку в Дніпропетровській єпархії УПЦ.

Обшуки у Коломойського: СБУ виявила схеми привласнення 40 мільярдів гривень

Читать на русском

Читать на русском
Обшуки у Коломойського: СБУ виявила схеми привласнення 40 мільярдів гривень
В рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності

Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень. За даними слідства підозрювані це - колишні менеджери найбільшої нафтовидобувної компанії ПАТ «Укрнафта» та нафтопереробної компанії ПАТ «Укртатнафта». Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності, - повідомляє Інформатор із посиланням на публікацію СБУ.

Зокрема, виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

У рамках слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України.

За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчинені кримінальних правопорушень.

І хоча в публікації СБУ немає згадок прізвища Ігора Коломойського, ці фото ще від ранку "гуляють" у мережі. 

СБУ проводить обшуки
СБУ проводить обшуки
Викриті масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень
Викриті масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень
Обшуки провели і за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів
Обшуки провели і за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів

Нагадаємо, у листопаді 2022 року співробітники СБУ здійснили превентивні заходи, аби не допустити дестабілізації роботи найбільшого нафтопереробного заводу та нафтовидобувної компанії України, а також забезпечити їх передачу до державної власності у робочому стані.

Це було зроблено після засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта».

Раніше ми повідомляли, що суд у Дніпрі позбавив компанію Коломойського права експлуатувати Дніпровський міжнародний аеропорт. Також ми писали, що СБУ завершила перевірку в Дніпропетровській єпархії УПЦ.

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.