RU

Організував шахрайський кол-центр у Дніпрі: судитимуть депутата з Сумської області, який привласнив зібрані для ЗСУ 10 мільйонів гривень

Читать на русском

Читать на русском
Організував шахрайський кол-центр у Дніпрі: судитимуть депутата з Сумської області, який привласнив зібрані для ЗСУ 10 мільйонів гривень
На потреби ЗСУ зловмисники перевели піввідсотка зібраних коштів

Члени злочинної організації під прикриттям благодійного фонду збирали гроші для придбання ЗСУ бронежилетів, шоломів, приладів нічного бачення та іншої амуніції.  Організатором був депутат однієї з міських рад Сумської області. Він створив для реалізації злочинного плану у Дніпрі та Києві два шахрайських кол-центри.

 

Він найняв менеджерів і операторів, які працювали в так званих офісах. Саме вони телефонували бізнесменам, просили допомогти у придбанні конкретних товарів для військових і надавали реквізити підконтрольної благодійної організації. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт кіберполіції.

Шахраї зібрали понад 10 мільйонів гривень. Щоб приховати злочинну діяльність, вони половину відсотка від зібраної суми перерахували на ЗСУ, решту – привласнили.

Поліцейські провели обшуки на території Дніпропетровської, Київської, Сумської областей, а також Києва. Поліцейські вилучили оргтехніку, мобільні телефони, гроші та документи. Крім того, заблокували рахунки фонду та пов’язаних із ним контрагентів, через які здійснювався вивід коштів.

Організатору злочину та сімом його спільникам оголосили про підозру у створенні злочинної організації (частини 1, 2 статті 255 Кримінального кодексу України) та шахрайстві (частини 3, 4 статті 190 Кримінального кодексу України). Наразі матеріали кримінального провадження скеровано до суду. Зловмисникам загрожує до 12-ти років тюрми.

Нагадаємо, раніше ми писали, що мешканці Дніпропетровської області від імені “військової адміністрації” вимагали кошти у волонтерів та підприємців. Повідомляв Інформатор й про те, що у Telegram з’явилася нова шахрайська схема з банківськими картками. Також читайте, як українцям захиститися від шахраїв, які пишуть з акаунта друга.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.