У наш час люди можуть за лічені секунди отримати необхідну інформацію. Для цього достатньо лише зайти в мережу. В результаті відпала потреба щось запам’ятовувати, бо можна ж “погуглити”.
Інформатор вирішив поставити мешканцям Дніпра нескладні питання і побачити, чи зможуть вони на них відповісти без допомоги гаджета.
У своєму невеличкому експерименті ми обмежились шкільною програмою.
Скільки мізків має людина?
У тілі людини є головний, спинний та кістковий мізки. Але назвати їх вийшло не у всіх учасників опитування. Була навіть версія, що їх чотири.
Хто зображений на купюрі у 1000 гривень і чим він відомий?
На купюрі зображений Володимир Вернадський, один з засновників Української академії наук, природознавець. Лише один опитуваний сказав, чий портрет розміщено на банкноті, але він не відповів, ким був Вернадський. Звучали й імена Михайла Грушевського (50 гривень), Тараса Шевченка (100 гривень), Лесі Українки (200 гривень) та Григорія Сковороди (500 гривень).
Чому чорна діра має такий колір?
Сила тяжіння чорної діри дуже потужна, тому навіть світло не може з неї вирватися. І двоє людей знали це. Інші сказали, що “чорний поглинає всі кольорі” і те, що вона чорна, бо не біла.
“Наталку Полтавку” написав Микола Костомаров чи Панас Мирний?
Автор цього твору – Іван Котляревський. Тому наше питання було з підвохом. Були ті, хто на це купились та сказали, що п'єса належить перу Панаса Мирного. Інші опитувані відхилили обидва варіанти, але й правильного не озвучили. Ім'я назвала лише одна людина.
Назвіть найменшу країну у світі
Найменшою незалежною державою є Ватикан, анклав посеред Риму. Це місто-держава. Серед варіантів були іран, Ірак, Люксембург, Рим, Монако. Правильно відповіли двоє людей.