Від14 квітня через весняне водопілля у Дніпрі та частини регіону оголосили “червоний” рівень небезпеки. Вода з річки виходила за берег та затоплювала храми, узбережжя, храми, сади, дороги та домівки. Рятувальникам доводилося відкачувати її щодня.
Затопленими опинилися декілька сотень будинків. Інформатор поспілкувався з адвокатом Станіславом Ліфлянчиком та дізнався, на яку допомогу можуть розраховувати власники цих будинків.
За словами адвоката, отримати компенсацію можна лише в тому випадку, якщо влада прийме таке рішення та в бюджеті будуть на це кошти. Якщо ні — ні міська влада, ні держава нічого виплачувати не буде. Захистити себе від подібних ситуацій допоможе страхування майна. Так ви зможете отримати гроші на відновлення оселі.
Якщо вашу домівку затопило чи підтопило, в першу чергу вам необхідно звернутися до обслуговуючої організації або квартальної. Якщо це дачне товариство — до голови правління. Вони повинні скласти довідку (акт) про те, що у вас дійсно відбулося затоплення і зазначити, що саме постраждало на перши їх погляд.
“Далі на підставі цього акту я рекомендую провести експертизу. Це можливо будівельно-технічна експертиза, якщо пошкоджені стіни, крівля, вікна тощо. Якщо це тільки меблі, якесь рухоме майно, то в цьому випадку достатньо буде товарознавча експертиза. Можливо, це буде комплексна, тобто будівельно-технічна та товарознавча, яка визначить розмір шкоди, яка була вам заподіяна”, — зазначив адвокат Станіслав Ліфлянчик.
Так у вас буде причинно-наслідковий зв’язок між тим, що сталося та між розміром шкоди, яка була вам завдана. Також Станіслав рекомендує отримати довідку від МНС, в якій зазначається, що ваш район дійсно підтоплювався та вода підіймалась на певний рівень.
“Це також буде незайвим для того, щоб можливо було пред’явити якусь призовну заяву до суду або подати документи до міських органів влади, або до створеного органу чи комісії, яка буде займатись виплатами компенсацій. Це для того, щоб орган міг також собі покласти в архів ці документи та відзвітувати, що він сплатив все вірно згідно з наданими доказами”, — акцентував Ліфлянчик.
Окрім того, не забувайте, що отримати компенсацію має право лише власник майна. Для цього необхідно надати відповідний документ.
Сума компенсації розраховується або безпосередньо самою міською владою, або згідно з розрахунками експерта, який визначить вартість пошкодженого майна.
“При визначенні вартості майна, а відповідно майнової шкоди буде враховуватися коефіцієнт зносу, ринкова вартість і тощо”, — додав адвокат.
Якщо було прийняте рішення виплатити компенсацію, а вам відмовляють чи не виплачують цю суму, ви можете звернутися до суду з відповідним позовом про стягнення цієї суми.
Якщо вам потрібна юридична допомога у вирішенні низки питань чи консультація, ви завжди можете звернутися до спеціаліста своєї справи Станіслава Ліфлянчика. Наразі він безкоштовно допомагає всім нашим Захисникам оформити необхідні документи для отримання УБД, грошей на лікування та протезування.
Раніше ми писали, що в Україні хочуть знести "хрущовки" та панельні будинки — дніпровський адвокат розповів про “підводні камені”. Також читайте, що адвокат із Дніпра розповів, як рідним загиблих та зниклих військових отримати виплати. Писали ми й про те, хто підпадає під цільову мобілізацію.
Відео: Дмитро Плаксін
Монтаж: Дмитро Федоров