RU

Понад мільйон за декілька днів: юрист розказав, чи законний збір, який оголосила постраждала патрульна з Дніпра

Читать на русском

Читать на русском
Понад мільйон за декілька днів: юрист розказав, чи законний збір, який оголосила постраждала патрульна з Дніпра
Юрист прокоментував збір, який оголосила потерпіла патрульна з Дніпра

У Дніпрі патрульна поліцейська Анастасія Жила, яка постраждала під час затримання на проспекті Мазепи, оголосила збір коштів на лікування та адвокатську допомогу. За кілька днів їй перечислили понад 1 мільйон 109 тисяч гривень. Люди жваво обговорювали даний збір в соцмережах. 

За словами адвоката Ігоря Фещенка, нічого протизаконного у ньому нема, якщо кожну копійку дівчина витратить на вказані цілі й сплатить всі податки. Про це пише Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

“Якщо вона відкрила збір на лікування та адвокатів, але на це не витратила чи витратила меншу суму, то це, по суті, заволодіння чужими коштами шляхом обману – шахрайство... Тут особливо великі розміри, частина 5 статті 190 ККУ, і їй загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна… Вона має задекларувати будь-який дохід згідно із законом як держслужбовець і сплатити з нього 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Якщо вона не сплатить податки, то це штрафи і стаття Кримінального кодексу за ухилення від податків", – зазначив Ігор Фещенко.

Ще один нюанс полягає в тому, що держслужбовці не можуть займатися підприємництвом. А якщо дії Анастасії розцінять таким чином, то її мають звільнити. 

"Якщо вона отримала мільйон, а витратила на лікування та адвокатів, наприклад, 100 тисяч, то вона заробила 900 тисяч. Це незаконне підприємництво без реєстрації бізнесу як мінімум та шахрайство як максимум. Вона має розуміти, яка сума їй потрібна, і коли вона збирається, то закінчити збір. Вона не зупинила його... Це може бути розцінено як прямий умисел та склад злочину по статті 190", - пояснює Фещенко.

Стрілянина на проспекті Мазепи у Дніпрі 

29 серпня на проспекті Мазепи поліцейські зупинили автомобіль Jaguar за порушення правил дорожнього руху. Між парою та патрульними почався конфлікт, який переріс у бійку. Правоохоронцю довелося застосувати зброю,  він смертельно поранив чоловіка. У салоні автомобіля також були двоє дітей, один із яких зняв на відео інцидент. Пізніше стало відомо, що поліцейського затримали. Відео з бодікамер показало, що в ході конфлікту чоловік дозволяв собі грубості на адресу патрульних. Також ми розповідали, як минув перший суд над поліцейським. Команда Інформатора продовжує слідкувати за розвитком подій.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.