RU

Стрілянина на проспекті Мазепи в Дніпрі: як минув перший суд над поліцейським

Читать на русском

Читать на русском
Стрілянина на проспекті Мазепи в Дніпрі: як минув перший суд над поліцейським
Виступили і прокурор, і сторона захисту

31 серпня в Дніпрі відбулося перше судове засідання по стрілянині на проспекті Мазепи. Нагадаємо, там патрульний застрелив чоловіка у відповідь на його агресію до поліцейських. В ході сесії виявилось декілька цікавих свідчень і відео, які не були оприлюднені до цього. 

Інформатор відвідав Кіровський суд міста Дніпро і публікував новини з місця події. В цьому матеріалі ми показуємо перебіг подій під час засідання і рішення судді.

 

Засідання було заплановане на 15:00, про це повідомила адвокатка Юлія Сегеда, яка захищає інтереси патрульного. Мета – обрання запобіжного заходу. Згодом поліція оприлюднила дані затриманого - це Єгор Звонков. На засідання він не зміг прийти через стан здоров’я, тому доєднався онлайн. Проте в суд прийшли багато його колег, які хотіли в такий спосіб продемонструвати підтримку копу. 

Перед судом виступив прокурор. Він просив для поліцейського про 60 діб утримання під вартою без права внесення застави. Як виявилось пізніше, його обвинувачують в умисному вбивстві за ч.1 ст. 115. 

Далі слово взяла Юлія Сегеда. Вона не погодилась з підозрою, яку збиралися оголосити патрульному, оскільки вважала її необґрунтованою для звинувачення в особливо тяжкому убивствіє. Відповідно, і кваліфікацію злочину вона вважає неправильною. Також правозахисниця наголосила на тому, що низка обставин замовчується прокурором. 

“Всі побачили стан крайньої необхідності. Тут навіть не треба бути юристом і фаховим адвокатом. Люди побачили стан крайньої необхідності. Люди побачили загрозу життю та здоров’ю поліцейським. Але цього немає в підозрі. Це просто проігноровано”, – так пояснила Юлія Сегеда свою позицію. 

Також вона додала, що суспільство на боці патрульного. І додала риторичне питання: якщо ми зараз не відстоїмо право патрульного на захист свого життя і здоров’я, то як потім будуть відчувати свою захищеність люди?

Нагадаємо, що затримання і бійку зафіксував на відео син загиблого, який перебував на задньому сидінні. В суді подивились відео з телефону другого хлопчика, який також був у автівці. На них було показано, як поліцейські силоміць дістають жінку з салону, вимагаючи лягти і попереджаючи про законність цієї вимоги. Їй на допомогу вибіг чоловік і почав чинити опір поліцейським. До нього застосували балончик. Але чоловіка це не зупинило. Показали кадри й з бодікамери поліцейської. 

“Ми чітко побачили, як патрульна сказала, що вона обмежує перебування у місці правопорушення. Вона чітко повторила про затримання у разі непокори. Що ми почули? Ми почули слова чоловіка, дослівно: “Вмикай задню швидкість, поїхали””, – сказала Сегеда.

Вона також звернула увагу на наступний момент: після того, як чоловік перекинув поліцейського, він побіг до патрульної і завдав їй ударів. Тому вважає, що обвинувачений рятував життя своїй колезі. 

Тут доречним буде пригадати допис першого заступника голови Департамента патрульної поліції України Андрія Білошицького. Він оприлюднив скріншот з відео, на якому видно, як жінка тримає патрульну, поки чоловік нападає на копа. 

Після перерви суд оголосив рішення – цілодобовий домашній арешт. За словами Юлії Сегеди, поліцейський наразі знаходиться в лікарні, у стані середньої важкості – у нього черепно-мозгова травма, і він ще не в змозі вільно переміщуватись, відчуває запаморочення. 

Правозахисниця задоволена ухвалою суду, але думає, що прокуратура намагатиметься оскаржити його. Визначений термін цілодобового арешту – 60 днів. 

Стрілянина у Дніпрі

29 серпня на проспекті Мазепи поліцейські зупинили автомобіль Jaguar за порушення правил дорожнього руху. За кермом вони побачили жінку, а поряд сидів чоловік. Між парою та патрульними почався конфлікт, який переріс у бійку. Патрульному довелося застосувати зброю, і він смертельно поранив чоловіка. У салоні автомобіля також були двоє дітей, один із яких зняв на відео інцидент. Пізніше стало відомо, що поліцейського було затримано. Відео з бодікамер показало, що в ході конфлікту чоловік дозволяв собі грубості на адресу поліцейських, а вони намагалися насильно дістати жінку з салону автомобіля.

Відбулося перше засідання суду
Відбулося перше засідання суду
Поліцейський не зміг бути присутнім через стан здоров'я
Поліцейський не зміг бути присутнім через стан здоров'я
Прокурор просив 60 діб утримання під вартою без права внесення застави
Прокурор просив 60 діб утримання під вартою без права внесення застави
Захист вважає необґрунтованою підозру
Захист вважає необґрунтованою підозру

Фото, відео: Владислав Степанов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.