Попри війну в Україні ринок нерухомості продовжує жити. Хтось купує власне житло, а дехто надає перевагу орендованому, в умовах війни. Особливо попитом тимчасове житло користується в переселенців. Охочі заробити на людському нещасті іноді пропонують людям варіанти, які не відповідають умовам ринку. Наприклад у Дніпрі переселенців переконують орендувати справжні руїни за 9 тисяч із оплатою комуналки.
Траплялися навіть курйозні випадки, коли людині відмовляли в оренді квартири через її поважний вік. Однак, не зважаючи на бойові дії, кошторис на купівлю омріяної домівки в Україні постійно зростає, хоча попит на житло продовжує падати. Про це свідчить аналітика ринку нерухомості від DIM.RIA за липень 2024 року. Про це повідомляє Інформатор.
Як відзначають рієлтори, то у порівнянні за липень в аналогічний період вартість житла у новобудові зросла приблизно на 4% в доларах. Найактивніше середня вартість квадратного метра зростала у Кіровоградській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Рівненській областях. Найдорожче нове житло коштує у столиці — 1 340 доларів за метр квадратний. Найбюджетніші пропозиції новобудов — у Запорізькій області.
Також рієлтори зазначають, що люди почали менше цікавитися квартирами в новобудовах. Кількість запитів на маркетплейсах з кожним місяцем стрімко падає, окрім Київської області. У Дніпропетровській області попит на житло впав на 20% відповідно до липня 2023 року.
На “вторинці” також спостерігається спад попиту на нерухомість. Кількість пропозицій у Дніпропетровській області у порівнянні з червнем 2024 року впала на 10%. Зростання цін порівняно із червнем відбулося лише в п’яти областях. Найсуттєвіше — у Львівській та Чернівецькій (+2,5% та +2% відповідно). У Дніпропетровській області середня ціна за двокімнатну квартиру становить 53 тисячі доларів. Найдорожче житло у столиці.
За даними рієлторів, середня ціна на однокімнатну квартиру в Дніпропетровській області становить 15 тисяч гривень. За цінами за оренду Дніпро трохи поступається лише Києву. Наприклад, у сусідніх з Дніпропетровською областю регіонах - Кіровоградській та Запорізькій областях, ціни значно менші (6-7 тисяч відповідно). Однак, попри такі високі ціни на оренду в Україні, попит на тимчасове житло продовжує падати.
Нагадаємо, що Інформатор спілкувався з рієлтором з Дніпра і дізнався про ціни, шахраїв та важкі реалії оренди для переселенців. Крім цього, у Дніпрі через ажіотаж стрімко зростають ціни на оренду житла. І писали ми, що більшість населення України живе в постійному режимі економії і понад 50% витрат людей йде лише на їжу. Читайте також чим загрожує для Дніпра ймовірне захоплення росіянами Покровська.