Багато хто хоч раз чув про “Закон про захист справ споживачів”. Проте, у людей виникають питання, в яких випадках товар можна повернути і чи всі ваші покупки підлягають обміну. Однак, щоб скористатися цим правом потрібно дотримуватися певних умов.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Дніпропетровської ОВА.
Правило 14-днів, тобто повернення товару протягом двох тижнів, поширюється на непродовольчі товари — елементи гардероба, техніку, посуд, предмети інтер’єру. Однак повернути товар можна лише за умови, що він не вживався або він має товарний вигляд з бирками та пломбами. Наприклад, ви не зможете повернути чоботи, які вам натерли.
Проте, ви можете обміняти товар неналежної якості протягом 14 днів. Наприклад, у вас із перших днів покупки не працює новопридбаний телевізор. У такому випадку ви можете легко його обміняти на аналогічну модель, проте колір уже можуть запропонувати інший. Якщо ж ви зупинили свій вибір на іншій моделі, також маєте на це повне право, але з перерахунком різниці вартості.
Це товари гігієни, харчування або білизна (натільна чи постільна). У цей перелік входять зубні щітки, бритви, гребінці, товари для новонароджених, дитячі іграшки, друковані видання, інструменти для манікюру та педикюру. Також не міняють і ювелірні вироби.
Перше, що вам треба зробити — прийти до магазину, де ви його придбали. Далі потрібно заявити про бажання повернути або обміняти товар. Надати продавцю чек про покупку й обов’язково скласти заяву. На це у вас є 14 днів. Із собою мати паспорт та картку платника податків.
Якщо чека у вас немає, то зверніться до продавця. Потім напишіть заяву на ім’я директора магазину й попросіть надати вам копію чека. У разі відмови, можете вимагати запис із камер відеоспостереження. Він стане доказом, що саме тут ви купували товар. Втім згодиться він вже виключно для суду.
Кошти покупцеві повертають у день розірвання договору купівлі-продажу. Якщо ж у продавця немає такої можливості, домовляйтеся про терміни. Вони повинні влаштовувати покупця. Максимальні строки, передбачені законом – не більше семи днів.
Раніше Інформатор писав, чи повернув “ПриватБанк” гроші чоловікові, в якого вкрали мобільний телефон. Також повідомляли, що у додатку “Дія” з’явилася нова функція та як нею скористатися. Окрім того, писали й про те, що на вулиці Дніпра повернувся один із сервісів прокату електросамокатів